гороскоп на сьогодні
курс валют
Курсы валют на PROext
19 жовтня 2009 року
Кіровоградська «Зірка» зіграла внічию з ПФК «Олександрія». 16 жовтня відбувся матч 15-го туру чемпіонату України в першій лізі, в якому зійшлися дві обласні команди: ПФК «Олександрія» та ФК «Зірка» - повідомляє "весь Кіровоград" Євген Савранський.

За декілька годин до початку змагань на території стадіону «Ніка» в Олександрії відбулося урочисте відкриття будинку футболу. Унікальну споруду нині по праву можна вважати гордістю шахтарського краю адже будівля обладнана за останнім словом техніки. Подібних будинків не має жодна команда навіть вищої ліги окрім київського «Динамо». В ньому розташовані адміністрація футбольного клубу, нові ультрасучасні роздягальні для команд, прес-центр, музей історії клубу, кав'ярня тощо. На урочистостях з нагоди відкриття будинку футболу виступили президент ПФК «Олександрія» Микола Лавренко, віце-президент Федерації футболу України Анатолій Діденко, відповідальний секретар Професіональної футбольної ліги України Мілентій Бальчос, мер Олександрії Олексій Скічко та інші високі гості. «Будівництво дому футболу не є чимось надзвичайним, це стандарт, що існує у провідних європейських клубах. Тож ми його створили й в Олександрії» - підсумував Микола Лавренко.

А вже згодом розпочалося дербі двох кіровоградських команд. Та неприємне враження склалося ще перед матчем і виною тому стала крайня агресивність вболівальників олександрійської команди. Слова, що вигукували представники фан-клубу господарів на адресу вболівальників «Зірки» своєю аморальністю та принизливим змістом з етичної точки зору не можна навіть написати. Та брудною лайкою фани гірників не обмежився: в одному з епізодів автору цих строк довелося на власні очі бачити, як одних із «фанів» господарів демонстративно прив'язав шарф кіровоградської команди до правої ноги та почав показово обтирати об нього ноги, щоразу наступаючи при кожному новому кроці. Одразу виникла незначна бійка із вболівальниками гостей, що до честі правоохоронців була швидко локалізована. Та цим вболівальники ПФК «Олександрії» не обмежилися й надалі під час поєдинку з трибун продовжували лунати лайливі слова на адресу своїх суперників-земляків. Такі дії господарів лише свідчать, що серед олександрійських фанів відсутня культура вболівання і для того, аби ситуація змінилася у кращому напрямку, керівництву клуба доведеться ще багато попрацювати. Тим дивніше, що під час відкриття будинку футболу представнику фан-клубу гірників була вручена відзнака як одним з найбільш лояльних фанів серед команд першої ліги.

Та повернемося до матчу: з самого початку ініціативу у свої руки взяли гості, які більше контролювали м'яч, мали більше моментів для взяття воріт олександрійців. Непогану нагоду відзначитися на 22-й хвилині та під завісу першого тайму на 43- хвилині мали гравці «Зірки». Та все ж перша 45-хвилинка завершилася з нічийним рахунком 0:0. Другий тайм виявився більш результативним. На 56-й хвилині рахунок відкрив гравець «Зірки» Олександр Морозов. Зрівняв рахунок на 73-й хвилині після пробиття пенальті Андрій Запорожан.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер ФК «Зірка» Ігор Жабченко зазначив, що на його думку рахунок не по грі, впевнено сказавши, що його футболісти мали перемагати. Відносно нинішніх суперників, він зауважив: «За інфраструктурою, створеними умовами, матеріальним забезпеченням ПФК «Олександрія» мала би грати у прем'єр-лізі та не за показаною грою». Серед задач, поставлених керівництвом клубу до команди - радувати вболівальників та глядачів.

Наставник олександрійської команди розпочав прес-конференцію із привітання з нагоди відкриття будинку футболу. Та, як він вважає, саме відповідальність футболістів з цієї нагоди, надмірна знервованість у бажанні гарно зіграти, позначилася на грі олександрійської команди. «Взагалі команда будується на протязі трьох років: перший – збирається колектив, другий, – награється склад, і лише з третього починають виконуватися задачі. Враховуючи, що я лише місяць працюю із командою, побудувати команду складно.» - підсумував головний тренер ПФК «Олександрія» Сергій Ковалець.

Наступна гра 16-го туру першості України серед команд першої ліги 2009/2010 "Зірка" проведе проти команди ФК "Львів".