весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/16/smoloskipna_hoda_prisvjachena_svjatii.htm
Смолоскипна хода присвячена Святій Покрові. Цього тижня у Кіровограді відбулася смолоскипна хода присвячена Святій Покрові – Дню українського козацтва та 67-ій річничі створення Української повстанської армії – бойового підрозділу Організації українських націоналістів.

За інформацією сайту "весь Кіровоград", ініціатива проведення цієї акції належела Кіровоградському Кошу Українського дитячо-юнацького товариства «СІЧ» та пройшла за підтримки таких громадських організацій, як станиця НСОУ «Пласт», КОМГО «Молодий Народний РУХ» та Студентська рада КДПУ ім. В. Винниченка.

Учасники заходу пройшли урочистим маршем від Соборної площі до памятника Б. З. Хмельницькому, дорогою зупинившись біля памятника Т. Г. Шевченку, скандуючи гасла: «Бандера, Шухевич – наші герої! Вони воювали за нас із тобою!», «Мазепа - не зрадник! Мазепа – герой! Мазепа боровся за нас із тобою!».

Виступаючі говорили про єдність української нації та волю до перемоги, про славу і честь української держави, про мужність українських національних героїв.

Слід відзначити слова Сергія Коваленка, Голови секретаріату клубу міжнародної політики біля памятника Великому Кобзарю: «Вони, наші політики і можновладці, думають що стали дорослими, але продовжують гратися в дитячі іграшки. Вони мріють про машинки і гарненькі будиночки, про гарних ляльок і гарний одяг. Шевченка, ось людина яка виросла і змогла зрозуміти всю марнотратність мирського. Людина яка жила для народу, для нації, для держави! Він був Великим!».

Завершуючи захід біля памятника Богдану Хмельницькому, Костянтин Поляков, Кошовий писар Кіровоградського Коша УДЮТ «Січ» зазначив: «Ви, сьогоднішня молодь, нащадки Володимирового тризуба та меча Святослава Завойовника, ви ті, чия честь і слава загартовувалася козацькою шаблею Хмельницького і Мазепи, чию гідність відстояли 300 крутянців, а волю - упівці під проводом Степана Бандери. Ви – майбутнє української нації, і саме вам належить будувати Українську Соборну Самостійну Державу!»