весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/16/revizija_u_kirovogradskomu_vodokanali.htm
Ревізія у Кіровоградському водоканалі виявила ряд порушень. Про результати ревізії комунального підприємства «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство Кіровоградської міської ради» повідомляє прес-служба Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області.

Нещодавно контрольно-ревізійним управлінням в Кіровоградській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності новоствореного комунального підприємства «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство Кіровоградської міської ради» за період 1 липня 2008 року по 1 липня 2009 року. І, варто зауважити, ревізори виявили чимало порушень.

Так, було виявлено, що в період з липня по листопад 2008 року послуги водопостачання та водовідведення надавались без наявності у підприємства відповідної ліцензії. Чому засновники КП не звернули увагу на таку «дрібничку» як своєчасність отримання ліцензії незрозуміло. Але така недалекоглядність призвела до безліцензійного надавання послуг й отримання доходів від споживачів на суму 18,2 млн. грн.

Цікава доля спіткала й ті кошти, які підприємство отримало згідно рішення міської ради з місцевого бюджету на виконання програми розвитку малого підприємництва. Ці кошти надавались КП на створення нових та підтримку діючих робочих місць, збільшення обсягів виробництва, вирішення соціальних проблем та покращення надання послуг водопостачання та водовідведення мешканцям міста. Натомість, виділені владою 200 тисяч гривень комунальне підприємство без особливих сумнівів пустило на інші цілі - перерахувало водогону «Дніпро-Кіровоград» для попередньої оплати за питну воду.

Також ревізори встановили, що господарство отримало кошти від промислових підприємств за скиди стічних вод, а належну з них частку до міського фонду охорони навколишнього природного середовища не перерахувало. Так комунальне підприємство виступило гальмівним механізмом у процесі надходження коштів до міського бюджету, замість того, щоб, навпаки, активізувати даний процес. Через такі дії до міськфонду охорони навколишнього середовища не надійшло понад 95 тисяч гривень.

Є у підприємства й проблеми з одержанням законних коштів. Ревізори виявили, що контролери підприємства згідно Правил користування системами водопостачання виставляли рахунки по сплаті штрафів особам, що користувались послугами безобліково. Втім, зазначені суми не знайшли свого відображення в бухгалтерському обліку, внаслідок чого підприємством недоотримано доходу на суму понад 150 тис.грн.

Крім цього є ще низка порушень, допущених «Водопровідно-каналізаційним господарством» за порівняно невеликий строк його існування.