весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/14/malii_ta_serednii_biznes_v_ukrayini.htm
Малий та середній бізнес в Україні – під загрозою вимирання! Малий бізнес в Україні сьогодні знищується як клас, - про це лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив під час зустрічі з представниками бізнесу, повідомляє сайт "весь Кіровоград" з посиланням на прес-службу ПР.

За його словами, внаслідок відсутності реальних заходів із відновлення кредитування та непосильного податкового тягаря, підприємства малого та середнього бізнесу не мають змоги продовжувати вести господарницьку діяльність в рамках чинного законодавства.

- Процес рекапіталізації банківської системи почався пізно, проходить непрозоро та хаотично. Уряд навіть після отримання тотального контролю над низкою системних банків не зміг пояснити суспільству своє бачення їх подальшого майбутнього. Тут влада теж поводиться непередбачувано. Коли ж ми відповідали за ситуацію у державі, працювала програма часткового відшкодування процентних ставок за кредитами, що надаються малому і середньому бізнесу на реалізацію інвестиційних проектів. З державного бюджету у 2007 році на цю програму було витрачено понад 23 мільйони гривень, у поточному році на ці цілі не виділено жодної копійки, - зазначив Янукович.

Лідер опозиції вважає, що уряд своїми діями фактично ставить підприємців перед вибором: згортати діяльність чи йти у «тінь».

- Була введена обов'язкова доплата внесків до Пенсійного фонду для підприємців, що працюють за спрощеною процедурою. Партія регіонів завжди виступала проти введення такої обов'язкової доплати, тому що це є незаконним і веде до розорення малого бізнесу. Малий бізнес знищується як клас. Його втрати від бездарної політики Уряду величезні. Тільки за перший квартал 156 тисяч суб'єктів господарювання, що працюють на єдиному податку, припинили діяльність, 100 тис. підприємців - вийшли з фіксованої системи оподаткування. Підприємства закриваються або йдуть в тінь. Рівень тіньової економіки збільшився в порівнянні з минулим роком на 5 % і досяг 36 %, - наголосив лідер ПР.