весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/14/kirovograd_zatverdiv_gimn_mista.htm
Кіровоград затвердив гімн міста раніше, аніж Київ. Київська влада припинила конкурс на гімн Києва. Рішення було прийнято з урахуванням підсумків трьох проведених конкурсів - у результаті яких журі не змогло відібрати жодного твору (текст і слова) для гімну, пише сайт zaua.org

Причиною того, що влада опустила руки, став низький рівень представлених робіт. Мовляв, у конкурсі зовсім не брали участь професіонали, лише любителі, сказали в Київраді. Цікаво, що протягом 2007-2009 років відбулося цілих 3 туру конкурсу, на проведення яких було витрачено 93,5 тис. грн. бюджетних коштів. І сьогодні виявляється, що ці гроші були витрачені дарма.

Літературний критик Антон Зікора (проект «Естетика незалежної України» ) зробив дослідження, у рамках якого проаналізував гімни українських міст. Виявляється, гімни в сучасній Україні пишуть часто і з великим бажанням.

На його думку, той же гімн міста Кіровограда, затверджений на засіданні Кіровоградського міськвиконкому 25 серпня, цього року.

Квітуй, рідне місто, на долю багате,
Де степ золотиться в ясну голубінь!
Тобі сивочола фортеця – як мати.
Інгул споконвічно – як батько тобі.


Антон Зікора: "Розумію, цей гімн може сподобатися не кожному. Але ніхто не має права сказати, що його писав непрофесіонал, адже автор слів - заслужений працівник культури України Олег Попов!"