весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/14/jak_splachuyutsja_na_kirovogradshini.htm
Як сплачуються на Кіровоградщині податки під час економічної кризи. На черговому засіданні громадської ради при ДПА у Кіровоградській області його учасники обговорювали проблему сплати податків в умовах економічної кризи. За словами першого заступника голови ДПА в області Сергія Колотухи, протягом 9 місяців нинішнього року істотно знизилися обсяги промислового виробництва на підприємствах базових галузей економіки: машинобудування (темпи зниження порівняно з аналогічним періодом минулого року становили 66,6відс.), металургії (48 відс.), легкої промисловості (34,4відс.) та енергетики (0,4 відсотка) - повідомляє Відділ масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Кіровоградській області .

Тому за таких умов діяльність податківців було спрямовано передусім на поліпшення ситуації щодо здійснення розрахунків з бюджетом, сумлінного декларування платниками фінансових зобов'язань перед державною та забезпечення прибутковості підприємств. Важливо й те, що за доволі напружених умов податківцям вдалося стримати падіння обсягів надходжень платежів, адекватних рівню промислового виробництва. Так, якщо падіння виробництва за січень-серпень 2009 року становило 70,9відс., то обсяги платежів до загального фонду державного бюджету за 9 місяців поточного ставлять 94,8 відсотка.

Протягом дев'яти місяців кіровоградськими податківцями було вжито комплекс організаційних та практичних заходів для реалізації доведених завдань. Це дало змогу забезпечити надходження до зведеного бюджету області в сумі 1027 млн. грн., що менше показника відповідного періоду 2008 року на 26,9 млн. грн., але разом з тим виконати завдання, доведені ДПА України, на 100,2 відсотка (додатково надійшло 2,2млн.грн.). До місцевого бюджету за січень-вересень 2009 року зібрано 653,2 млн. грн., що на 22 млн. грн. більше надходжень аналогічного періоду минулого року.

На запитання голови громадської ради при ДПА в області Ігоря Волкова, за рахунок чого вдалося досягнути перевиконання місцевого бюджету, Сергій Колотуха відповів, що в першу чергу в результаті сплати податку з доходів фізичних осіб. Хоча податківці були песимістично налаштовані, гадаючи, що підприємці в умовах економічної кризи масово кинуться приховувати справжні розміри виплачених зарплат, перевівши їх у «конвертний» варіант. Проте податкова культура керівників приватних підприємств виявилася досить високою.

Занепокоєння Валентини Крижан, що входить до складу громадської ради при ДПА в області, викликала ситуація, коли податківці не приймають декларації з податку на додану вартість з від'ємним значенням. Сергій Колотуха відповів, що це – окремі випадки, і пов'язані вони з введенням в дію додатку 5 до декларації з ПДВ, в якому розшифровуються всі контрагенти підприємства. Адже досить часто трапляються випадки, коли нечисті на руку підприємці намагаються ухилитися від сплати податків. Так, наприклад, зареєстровано кілька випадків, коли в інших областях раптово виринають податкові накладні, видані вже не існуючими підприємствами.

Ще одним питанням, яке обговорювали присутні на засіданні, став стан відшкодування ПДВ підприємствам та організаціям області. Перший заступник голови ДПА в області Сергій Колотуха зазначив, що це питання завжди було проблемним, але контрольованим. Станом на 1 жовтня 2009 року до відшкодовання заявлено 170 мільйонів гривень, 139 мільйонів з яких вже відшкодовано. Разом з тим, податківцями упереджено спроби незаконно отримати відшкодування ПДВ на суму в 47 мільйонів гривень.