весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/13/z_seredi_14_zhovtnja_nomeri_telefoniv.htm
З середи, 14 жовтня номери телефонів в Україні набирайте без вісімки! Оператори телефонного зв'язку мають намір з 14 жовтня змінити порядок набору дзвінків на міжміські і міжнародні напрями, повідомляють Українські новини

Дані зміни оператори проводять у відповідність з наказом Міністерства транспорту і зв'язку «Про затвердження змін в Національний план нумерації України». Зокрема, оператори мають намір змінити код набору дзвінків на міжміські напрями і мобільні номери з «8» на «0» і на міжнародні дзвінки з «8-10» на «0-0».

Так, щоб подзвонити в інше місто, іншу країну або на мобільний номер абоненту, необхідно спочатку набрати «0», дочекатися безперервного сигналу, набрати код потрібного міста, або код мобільного оператора (без першої цифри «0» в існуючому коді) і номер телефону абонента.

При цьому абоненти мобільного зв'язку можуть використовувати для набору код країни 38, і якщо в їх адресні книги номер був внесений з кодом країни (а не з префікса 8), то вносити зміни їм не доведеться. Крім того, з 14 жовтня оператори мають намір також змінити код зони Київської області з «044» на «45» .

При цьому найбільші оператори мобільного зв'язку протягом декількох місяців мають намір передбачити для своїх абонентів перехідний період протягом декількох місяців, коли працюватимуть обидві системи набору номера. На відміну від них, найбільший оператор фіксованого зв'язку «Укртелеком» перехідний період не вводить, а має намір обмежитися роз'ясненням за допомогою автовідповідача нових правил набору номера тим операторам, які скористалися старими правилами набору. «Голден Телеком» (бренд «Білайн») для своїх абонентів фіксованого зв'язку вводить перехідний період протягом 14-15 жовтня.