весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/13/jak_zapobigti_vilinfekciyi_sered.htm
Як запобігти ВІЛ-інфекції серед людей, задіяних у секс-індустрії?! Відповідь на це питання дадуть учасники прес-конференції, яка відбудеться у Кіровоградському прес-клубі реформ сьогодні - у вівторок, 13 жовтня та розпочнеться о 13.00 за адресою: вул. Островського, 2, корпус 2, офіс 8 (другий поверх).

Участь у прес-конференції візьмуть:
1.Олександр Остапов, президент обласного благодійного фонду «Повернення до життя»
2.Олена Лимар, менеджер напрямку з профілактики ВІЛ серед працівників секс-бізнесу
3.Андрій Протопопов, представник Міжнародного благодійного фонду «СНІД-фонд Схід-Захід», координатор проектів профілактики поширення ВІЛ серед працівників секс-бізнесу

На порядку денному прес-конференції:
1.Стислий звіт про досягнення проекту «Розширення профілактики ВІЛ/ІПСШ серед уразливих груп населення в Кіровоградській області» та «Розвиток служби соціального супроводу на базі ресурсного центру для РКС «Лілія».
2.Презентація нового проекту на Кіровоградщині «Профілактика ВІЛ/ІПСШ серед СІН та СП у Кіровоградській області».
3.Дотримання прав людини з боку правоохоронних органів як важлива складова у виконанні Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 рр.» від 19 лютого 2009 року, N 1026-VI.

Які ж результати діяльності благодійного фонду
«Повернення до життя» за 2008/09 рік?

Програма зменшення шкоди
-програмою охоплено 2100 споживачів ін'єкційних наркотиків (СІН);
-обмінено 281504 та утилізовано 199557 шприців;
-розповсюджено 154232 презервативи
-15926 примірників ІОМ
Профілактична програма за моделлю «Втручання силами рівних»
З листопада 2008 року по травень 2009 року у м. Кіровоград організацією виконувалась нова профілактична програма, орієнтована переважно на молодих наркоспоживачів віком до 25 років, яка передбачала проведення з клієнтами глибинного інтерв'ю та освітнього модулю з питань профілактики передозувань, інфікування ВІЛ, гепатитами та інфекціями, що передаються статевим шляхом. Послуги програми отримали 963 особи.
Реабілітація наркозалежних
Повний курс реабілітації в умовах цілодобового стаціонару пройшли 102 клієнти. На базі реабілітаційного центру з метою покращення харчування клієнтів центру створено соціальне підприємство: функціонує кролівницька ферма, закладено другу ділянку фруктового саду, практично завершено будівництво двох теплиць.
Громадський центр «Лілія»
Центр надає споживачам наркотиків та секс-працівникам (СП) побутові та консультативні послуги: консультації соціальних працівників, психолога, юриста, лікарів (дерматолог, інфекціоніст, гінеколог). Послугами центру скористалися 478 клієнтів, з них 188 СІН-чоловіки, 141 СІН-жінки та 149 СП. Створено Соціальне Бюро (СБ), завдяки якому сформовано партнерську мережу, до якої входять 17 державних та громадських організацій, що надають послуги нашим клієнтам. На даний час послугами СБ скористувалися 84 СП. Співробітниками центру було проведено 14 навчальних тренінгів щодо попередження інфікування ВІЛ та ІПСШ.