весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/13/do__kirovogradshini_zavitala_polska.htm
До Кіровоградщини завітала польська делегація. Прибула вона з Нижньосілезького воєводства Республіки Польща. Протягом тижня гості будуть знайомитися з правовими та адміністративними основами функціонування органів влади на Кіровоградщині. А розпочали свою роботу польські партнери із зустрічі з керівництвом області, - повідомляє канал "Кіровоград".

Партнерські відносини Кіровоградщини з Республікою Польща на регіональному рівні зародилися ще у двохтисячному році. З минулого року область бере участь ще й у проекті «Партнерство заради добра», який фінансує Норвезьський фонд розвитку. Цей проект є продовженням основної угоди про співробітництво з нашим регіоном. Представник польської делегації Станіслав Лонгава розповів, що в Польщі, як і в Україні, настрої щодо членства в Європейському Союзі досить різні. Але саме вступ до нього створив нові умови для розвитку держави. А сьогоднішній візит, на думку поляків, може вирішити низку проблем за рахунок фінансування з європейських джерел.

Кожен з членів польської делегації приїхав зі своїми намірами і планами, які на його думку, дозволять зміцнити українсько-польські відносини. Заступник голови ОДА Віктор Серпокрилов, у свою чергу, зазначив: гостям буде що запозичити для втілення у своїх регіонах.

Для більшості представників польської делегації - це перше знайомство з Кіровоградщиною. У телепрезентації Віктор Серпокрилов та Яків Бондар детально розповіли про роботу органів виконавчої влади та органів самоврядування. А також звернули увагу на вигідне географічне розташування області та широку культурну палітру регіону. Після детальної презентації Кіровоградщини, у гостей виникло два питання: кому підпорядковується облдержадміністрація: Уряду чи Президенту, який бюджет області та шляхи його наповнення. Одразу ж після зустрічі, польські партнери поїхали в Новоукраїнський район, знайомитися з агропромисловими підприємствами.