весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/1/sogodni__mizhnarodnii_den_lyudei.htm
Сьогодні – Міжнародний день людей похилого віку! Сьогодні, 1 жовтня, відзначається Міжнародний день людей похилого віку.

Відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН в усьому світі. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою.

Відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку – це гне свято, а ще одна нагода нагадати суспільству, громадськості про необхідність посилення уваги до старшого покоління, особливо тих, хто найбільш гостро потребує турботи і підтримки.

Чинне законодавство України передбачає низку пільг і соціальних допомог для вищезазначеної категорії осіб, зокрема, безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті, надання соціальних послуг та надбавки на догляд, надомне обслуговування одиноких громадян соціальними службами, надання державних та муніципальних субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги, забезпечення медикаментами на пільгових умовах, надання одноразової матеріальної допомоги з місцевого бюджету.

За матеріалами інтернет-видань.