весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 січня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/1/30/zaradi_zemelnoyi_diljanki_rodichayutsja.htm
Заради земельної ділянки "родичаються" чужі люди! Найбільш типові порушеннями в сфері земельних відносин на Кіровоградщині виявлялися в частині підміни документів та викривленні фактів, метою яких є отримання земельних ділянок для особистого використання та у приватну власність, - повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

Цього року Знам'янським міжрайпрокурором у ході перевірки додержання законодавства в сфері АПК встановлено, що у квітні і липні 2007 року голова одного фермерського господарства, зловживаючи своїм службовим становищем, за відсутності родинних зв'язків з шістьма громадянами, в порушення вимог закону, з метою отримання у власність земельних ділянок, надала державному реєстратору нові редакції статутів, до яких незаконно включила зазначених осіб як членів свого фермерського господарства.
На підставі вищевказаних недостовірних даних, розпорядженням голови Знам'янської райдержадміністрації цим особам згідно з державними актами передано у власність земельні ділянки, внаслідок чого державі заподіяно збитків на загальну суму 238,4 тис. грн.
За вказаним фактом Знам'янським міжрайпрокурором стосовно керівника фермерського господарства 9 січня цього року порушено кримінальну справу за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України. Досудове слідство триває.

Такі ж факти кримінально-караного характеру виявлено в діяльності голів ще двох фермерських господарств Знам'янського району, на що міжрайпрокуратурою стосовно керівників ФГ порушено кримінальні справи, досудове слідство в яких триває.

За словами начальника відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Валентини Пахаєвої протягом січня місяця цього року міжрайпрокурорами порушено уже сім кримінальних справ відносно керівників сільгосппідприємств, які порушили вимоги законодавства у сфері АПК.