весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 січня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/1/29/jak_viplachuyetsja_zarobitna_plata.htm
Як виплачується заробітна плата в період спаду економіки? Загальна сума невиплаченої заробітної плати впродовж грудня зменшилась на 13,6% та на 1 січня 2009р. становила 33,7 млн.грн.
Обсяг невиплаченої заробітної плати становив 9,9% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2008 року, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Більше половини усього боргу області припадало на м.Олександрію та на підприємства промисловості.

У структурі боргу сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств становила 70,2%. Впродовж грудня заборгованість з виплати заробітної плати зменшилась у транспорті (на 85,1%), сільському господарстві (на 50,2%), торгівлі (на 10,2%), промисловості (на 6,7%).

Заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками економічно активних підприємств відсутня у тринадцяти районах області: Бобринецькому, Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Долинському, Компаніївському, Новомиргородському, Олександрівському, Олександрійському, Онуфріївському, Світловодському, Ульяновському, Устинівському.
На 1 січня 2009р. вчасно не отримали заробітну плату 5,8 тис. найманих працівників, що становило 2,8% загальної кількості працюючих. На підприємствах промисловості зайнято більше двох третин таких працівників.

Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 2774 грн., що майже у два рази більше розміру середньої заробітної плати штатних працівників за грудень 2008р.

У структурі боргу сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств-банкрутів становила 25,6%. Третина боргу цих підприємств припадала на місто Світловодськ.

На підприємствах, які призупинили виробничо-господарську діяльність (економічно неактивні), заборгованість із виплати заробітної плати на 1 січня 2009р. становила 1,4 млн.грн. За видами економічної діяльності найбільша частка боргу економічно неактивних підприємств припадала на промисловість (66,1%).