весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 січня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/1/28/rozpayuvannja_zemli_vidbuvayetsja_ne.htm
Розпаювання землі відбувається не "по-братськи"! Не зважаючи на те, що процес реформування агропромислового комплексу перебуває у стадії завершення, органи прокуратури області продовжують виявляти кримінально-карні порушення при розпаюванні земель сільськогосподарського призначення, - повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області

Найбільш розповсюдженими злочинними діями в цій сфері є внесення неправдивих даних до списків членів колективних сільськогосподарських підприємств, на підставі яких земельні ділянки надають у власність.

Службові особи однієї з сільських рад Бобринецького району в 2000 році склали завідомо неправдивий додатковий список на одержання земельних паїв КСП, внаслідок чого 12 осіб, які не є членами даного КСП незаконно отримали земельні частки (паї) загальною площею 78,09 га, чим заподіяно шкоду державі на загальну суму 697 тис. грн. За результатами судового розгляду по кримінальній справі винесено обвинувальний вирок.

Значну кількість таких кримінально-карних схем виявлено та території Бобринецького (4) та Знам'янського (5) районів.

Загальна сума збитків за аналогічними кримінальними справами становить майже 2 млн. грн.

Прокурорськими перевірками виявлялися також злочинні махінації під час надання земельних ділянок у власність членам сільськогосподарських фермерських господарств. Зокрема, прокурором Олександрійського району порушено кримінальну справу відносно голови СФГ, який за відсутності родинних зв'язків безпідставно включив 7 осіб до членів даного СФГ, внаслідок чого останні отримали у власність земельні ділянки загальною площею 39 га, чим заподіяно збитки державі на суму майже 580 тис. грн. Судовий розгляд по справі триває.

Протягом 2008 року органами прокуратури області у сфері охорони навколишнього природного середовища порушено 37 кримінальних справ, принесено 348 протестів, внесено 370 приписів і подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 222 посадові особи, відшкодовано до бюджету 1,2 млн. грн.