весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 січня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/1/14/kirovograd__proti_fotopolyuvannja.htm
Кіровоград – проти фотополювання на водіїв! Громадська ініціатива, направлена на повторну правову експертизу Кодексу про адміністративні порушення започаткована у Кіровограді. Про це сайт «весь Кіровоград» повідомив голова Блоку Леоніда Черновецького на Кіровоградщині, керівник обласної організації «Християнсько-демократичної партії України» Геннадій Заболотний.

На думку Заболотного, статті 258 та 251 Кодексу про адміністративні порушення не дозволяють працівникам Державної автоінспекції України фіксувати порушення правил дорожнього руху за допомогою електронних фотоапаратів чи, тим більше, фотокамер на мобільних телефонах.

«Нині у Кіровограді поширилася практика складання постанов у справі про адміністративні порушення навіть без складання протоколів, - розповідає Геннадій Заболотний. – Власники отримують фото їхніх автомобілів, зроблене не спеціальними тезнічними засобами, що працюють в автоматичному режимі, як цього вимагає пункт шостий статті 258 Кодексу про адміністративні порушення, а фото, зроблені працівниками ДАІ». Таким чином, на думку Заболотного, суттєво порушується Кодекс, який і так був прийнятий без ретельної правової експертизи.

Крім того, на Кіровоградщині постійно трапляються випадки, коли постанови приходять на адресу «порушників» не через три дні, як того вимагає законодавство, а через тиждень і пізніше. «У Державтоінспекції Кіровограда мені пояснили, що у ДАІ немає… марок!» - розповідає Геннадій Заболотний. І пропонує кіровоградцям та мешканцям інших міст і областей країни не тільки підтримати ініціативу заборони фотополювання на водіїв, але й вимагати від держави кращого фінансування канцелярських витрат ДАІ.

«Блок Леоніда Черновецького на Кіровоградщині ініціює повторну правову експертизу Кодексу про адміністративні порушення, зокрема у частині випадків, коли протокол про адміністративні порушення не складається (стаття 258) та у частині доказів порушення (стаття 251)» - говорить Геннадій Заболотний.

Координатор всеукраїнської акції «Ні фотополюванню на водіїв!» - Олена Борисенко. Телефон (0522) 22-19-62.