Введені логін і/або пароль є невірніми. Спробуйте, будь ласка, ще раз.
Перенаправлення...
rss
останні новини
головна новина
3 липня 2016 року

Протаса відпустили під заставу

 

... · далі
0

3 липня 2016 року
У Кіровограді дітей возив мотоцикліст, вміст алкоголю у крові якого перевищував норму в 15 разів... · далі
0
3 липня 2016 року

Кіровоградські копи знайшли напівпритомну дівчину з пакетом на голові

... · далі
0
2 липня 2016 року
Для екс-керівника Держсанепідслужби області просять арешт і заставу... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградські копи ганялися за ВАЗом, в якому знайшли гранату (ФОТО)

... · далі
0
2 липня 2016 року

На трасі  Знам’янка-Луганськ-Ізварине змінять рух транспорту 

... · далі
0
2 липня 2016 року
16-річний злодій з Олександрійського району обікрав спортсменів... · далі
0
2 липня 2016 року
Поблизу Петрового місцеві жителі натрапили на боєприпаси... · далі
0
2 липня 2016 року

За стрілянину житель Новоархангельська відсидить 3 роки 

... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградць забрав “Москвич” у п’яного водія 

... · далі
0
1 липня 2016 року

Копи ганялися за екс-мером Кіровограда (ФОТО)

... · далі
1
останні новини
Новости Кино и ТВ
Загрузка...
Загрузка...
программа телепередач на сегодня

весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону медіа-группа Весь Кіровоград
065795311
головна
політика
економіка
суспільство
наука і культура
спорт і дозвілля
фотогалерея
афіша
кіровоград бізнес
журнал «ланруж»
прогноз погоди

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

гороскоп на сьогодні
курс валют
Курсы валют на PROext
17 червня 2009 року
Пішоходи та велосипедисти є основними жертвами дорожньо-транспортних пригод! Згідно матеріалів нового дослідження ВООЗ, майже половина всіх випадків смерті на дорогах трапляється серед пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів.

За результатами першої глобальної оцінки безпеки дорожнього руху, майже половина із 1,27 мільйона людей, які щороку гинуть в дорожньо-транспортних аваріях, являються пішоходи, мотоциклісти та велосипедисти. Незважаючи на прогрес в сфері захисту людей в автомобілях, потреби цих вразливих груп користувачів дорогою залишаються незадоволеними.

Звіт про стан безпеки дорожнього руху в світі представляє перший всесвітній аналіз того, як країни вживають заходи в сфері дорожньої безпеки. Ці заходи включають обмеження швидкості, зменшення масштабів водіння в нетверезому стані, а також використанні ременів безпеки, дитячих утримуючих пристроїв та мотоциклетних шлемів. В звіті, що профінансований «Блумберг Філантропіз», представлена інформація із 178 країн, в котрих проживає більше 98% населення світу. В ньому використаний стандартизований метод, котрий дозволяє порівнювати показники різних країн.

«Ми виявили, що в багатьох країнах закони, необхідні для захисту людей, або відсутні, або не є всебічними. І навіть за наявності належного законодавства більшість країн інформує про низький рівень їх дотримання, - заявила Генеральний директор ВООЗ д-р Маргарет Чен. – Не приділяється достатньо уваги потребам пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів, багато з яких опиняються в клініках та лікарнях. Для того, щоб зупинити або зменшити зростання кількості травм, інвалідності та смерті в результаті дорожньо-транспортних аварій, необхідно діяти краще».

«Транспортні аварії являються однією з основних причин смерті серед молодих людей у віці 5 до 44 років, - заявив пан Блумберг. – Вперше у нас є переконливі дані для того, щоб ми могли вести звітність та правильно направляти наші зусилля. Дорожня безпека повинна стати основною складовою всіх зусиль з транспортного планування, особливо тепер, коли в багатьох країнах світу в центрі увазі знаходяться покращення інфраструктури та побудова доріг».
Кількість летальних випадків на дорогах зростає

Незважаючи на те, що за останні десятиріччя показники смертності в результаті дорожньо-транспортних аварій в багатьох країнах з високим рівнем прибутку стабілізувалася або знизилася, наукові дослідження дозволяють припустити, що в більшості регіонів світу ці показники зростають, і за оцінками, при збереженні тенденцій до 2030 року досягнуть 2,4 мільйонів випадків смертей на рік.

Крім того, дорожні аварії щороку призводять до 20-50 мільйонів випадків несмертельних травм і являються однією з основних причин інвалідності. В багатьох країнах немає належних служб підтримки жертв дорожньо-транспортних аварій. ДО того ж, ці травми, які можна попередити, створюють надзвичайну загрузку на вже й так перевантажені системи охорони здоров'я в багатьох країнах.

В звіті повідомляється про чисельність зареєстрованих моторних транспортних засобів в кожній країні і кроках, здійснених для інвестицій в громадський транспорт і стимулювання немоторизованих видів руху, наприклад пішки або на велосипеді. В звіті також повідомляється про дотримання стандартів виробництва транспортних засобів і вимог до дорожньої безпеки, а також наявності офіційних систем первинної допомоги, включаючи номери телефонів швидкої допомоги.

Точні статистичні дані мають вирішальне значення для розуміння стану дорожньої безпеки ти вимірювання впливу зусиль, направлених на її покращення. В звіті вказується на те, що багато країн мають у розпорядженні заниженні свідчення про летальні випадки і що лише деякі країни мають повністю достовірні дані про травми в результаті дорожньо-транспортних аварій. Найвищі показники смертності відзначаються в регіонах Східного Середземномор'я та Африки. Найнижчі показники зареєстровані серед країн із виском рівнем прибутку, таких як Нідерланди, Швеція та Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії.

Серед інших важливих висновків звіту є наступні:
•Менше, ніж одна третина країн виконують основні критерії швидкості в міських районах.
•Менше, ніж в половині країн в якості заходів для скорочення водіння в нетверезому стані застосовується рекомендований рівень концентрації алкоголю в крові 0,05 граму на децилітр.
•Незважаючи на те, що закони про використання шлемів існують в більше, ніж 90% країн, лише 40% країн мають закон, що поширюється як на водіїв, так і на пасажирів, котрий також потребує відповідності шлемів особливому стандарту.
•Лише 57% країн мають закони, що вимагають використання ременів безпеки усім водіям та пасажирам машин. Для країн із низьким рівнем прибутку цей показник становить лише 38%.
•Половина країн не мають законів, що вимагають використання дитячих утримуючих пристроїв (наприклад, дитячих сидінь та додаткових подушок сидіння). За цими показниками приховуються значні відмінності – відповідні закони існують в 90% країн з високим рівнем прибутку і лише в 20% країн з низьким рівнем прибутку.
•Лише 15% країн мають всебічні закони, що регулюють усі ці п'ять факторів ризику.
•Там, де існують закони, що регулюють ці фактори ризику, їх дотримання часто не забезпечується належним способом, особливо в країнах із низьким рівнем прибутку. Так, наприклад, лише 9% країн оцінюють забезпечення дотримання обмежень швидкості вище 7 балів за десятибальною шкалою, в той час як відповідна цифра по відношенню дотримання законів та використання ременів безпеки складає 19%.

«Більше 90% випадків смерті в результаті дорожніх аварій в світі трапляється у країнах з низьким та середнім рівнем прибутку, в той час як на ці країни приходиться лише 48% усіх транспортних засобів в світі, - заявив д-р Этьєн Круг, директор Департаменту ВООЗ з попередження травматизму, насилля та інвалідності. – Наші дороги особливо небезпечні для пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів, котрі позбавлені захисного корпусу машини, і тому, більш вразливі. Цим користувачам доріг необхідно приділяти підвищену увагу. Такі заходи, як побудова тротуарів, перехідних мостів та окремих смуг руху для двоколісних транспортних засобів; зменшення масштабів водіння в нетверезому стані та обмеження швидкості; розширення масштабів використання шлемів та покращення травматологічної допомоги, входять до кількості заходів, за допомогою котрих щорічно можна рятувати сотні тисяч життів».

В звіті також продемонстровано, що травми в результаті дорожньо-транспортних аварій залишаються дуже актуальними в країнах із високим рівнем прибутку. «Навіть країни з найкращими показниками часто є бездіяльними і все ще мають багато аспектів, що потребують покращення для забезпечення дійсно безпечної дорожньо-транспортної системи», - заявив д-р Круг
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Для того, щоб залишити коментар, ви повинні авторизуватися.