весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 вересня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/9/8/prezentacija_knizhki_danielja_odiyi.htm
Презентація книжки Даніеля Одії «Тартак»! Сьогодні, 8 вересня у Києві, у книгарні «Є» відбудеться презентація книжки польського письменника Даніеля Одії «Тартак». Перекладач роману українською та автор передмови – Олександр Бойченко. Початок презентації – о 17 годині.

На презентації читачі зможуть поспілкуватися як з автором, так і з перекладачем книжки. У себе на батьківщині роман «Тартак» з'явився в 2003 році і вже наступного року був номінований на одну з найпрестижніших польський премій NIKE. Він став одним із найвідоміших романів сучасної польської літератури. Сьогодні цей роман став доступний українському читачеві.

… Що таке «польське пекло»? Яким воно постане перед українським читачем, який бачив «пекло» українське? З передмови:
…Уявити собі «польське пекло» у виконанні Даніеля Одії…


Український читач нічого уявляти собі не мусить, він бачить, так би мовити, не гірше пекло на кожному кроці, навіть у Львові і Чернівцях, не кажучи вже про шахтарські поселення Дикого поля…
У спадок від комуністичного режиму полякам залишилася абревіатура PGR (Panstwowe Gospodarstwo Rolne) – щось на зразок нашого колгоспу чи радгоспу. І не лише абревіатура. Тобто самих пегеерів у нинішній Польщі, звичайно, вже немає, але деприсивні постпегеерівські села з недоруйнованими багатоквартирними коробками – є. Події роману Одії розгортаются в одному з таких безнадійних сіл, перед жителями якого щодня відкриваються дві головні можливості: заробити кілька злотих на тартаку (лісопилці) Йозефа Мислівського або пропити їх в «Обійсті» пані Маріолі. Прикметно, однак, що поняття вибору кожного з персонажів «Тартака» є вельми умовним. У тому сенсі, що вибирати вони, звісно, можуть, але врешті-решт виявляється, що це вибір не між перемогою і поразкою, а між кількома різновидами все тієї ж тотальної життєвої поразки.

Презентація в книгарні «Є» 8 вересня – перша презентація книжки Даніеля Одії «Тартак». Після неї відбудуться презентації в інших містах України: 9 вересня – у Чернівцях, 11 вересня – в Івано-Франківську, 12 вересня – у Львові. Презентації проводяться за підтримки Польського інституту.

Адреса книгарні «Є»: Київ, вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота». Запрошуємо всіх зацікавлених журналістів. Акредитація обов'язкова!