весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 вересня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/9/5/hto_potrapiv_cogo_roku_do_studentskih.htm
Хто потрапив цього року до студентських аудиторій! У вищих навчальних закладах Кіровограда, як в цілому по Україні закінчилася вступна кампанія і розпочався навчальний процес. Про те, хто ж цього року навчатиметься у кіровоградських вузах розповіли гості прес-клубу Віталій Завіна, перший проректор КДПУ ім. В. Винниченка та Володимир Онопа, заступник відповідального секретаря приймальної комісії КНТУ.

Вже не одноразово представники вищих навчальних закладів міста акцентували увагу на тому, що цього року заяв від абітурієнтів значно більше, ніж зазвичай. Пов'язано це наданою можливістю випускникам шкіл подавати копії атестатів до необмеженої кількості факультетів та університетів.

Тож, наприклад КДПУ ім. В. Винниченка отримав цього року на 380 заяв більше, ніж минулого. Але, як відмітив перший проректор Віталій Завіна, в подальшому заяв, звичайно, залишилося менше, так як деякі абітурієнти вступили одразу до кількох навчальних закладів.

В цьому році в Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка держава виділила 612 місць, всі вони, звичайно, заповнені. З них 357 місць зайняла сільська молодь, 124 цільовики, 83 особи з золотими медалями та відзнаками, 15 сиріт, 17 дітей-інвалідів та 6 чорнобильців. «По комерційній формі навчання ми практично вийшли на результати минулого року», - відмітив Віталій Завіна. А от із заочною формою, за його словами, дещо не склалося. Державні місця, звісно, заповнені, а комерційні лише на 80-90%. Найбільше постраждав мистецький профіль: музика та хореографія.

Подібна ситуація склалася і в Кіровоградському Національному технічному університеті. «Ми взяли на навчання всіх сиріт, які вступали», - відмітив під час прес-клубу Володимир Онопа. Однак, за його словами, траплялося і таке, що сироти, які вступили до університету, але передумали там навчатися не своєчасно забирали документи, тим самим відбираючи шанс навчатися у інших абітурієнтів.