весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 4 вересня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/9/4/presklub_vstupna_kampanija_potrebuye.htm
Прес-клуб: вступна кампанія потребує змін! Організація вступної кампанії потребує змін – у цьому переконані представники приймальних комісій педагогічного та технічного університетів!

У п'ятницю, 5-го вересня о 10:00 у приміщенні прес-клубу реформ (вул. Островського 2) розпочнеться прес-конференція на вищевказану тему.

Під час прес-конференції заходу будуть оприлюднені результати моніторингового дослідження організації та проведення вступної кампанії до Кіровоградського педагогічного та технічного університетів, яке здійснювало творче об'єднання «Технології оптимального розвитку особистості» у рамках загальнонаціонального проекту громадського моніторингу вступної кампанії-2008. На питання «Які зміни потрібні для організації вступної кампанії 2009 року?», «Роль ЗНО у вступній кампанії?» та «Як вплинули пільгові категорії на перебіг вступної кампанії?» дадуть відповідь як представники навчальних закладів – зокрема Кіровоградського державного педагогічного університету та Кіровоградського національного технічного університету, – так і представники громадськості – активісти творчого об'єднання «Технології Оптимального Розвитку Особистості».

Власне, ініціатором прес-конференції якраз і стало ТО "ТОРО», адже саме ця кіровоградська організація реалізує регіональний проект «Моніторинг вступної кампанії-2008», у рамках якого моніторингова група спостерігає за вступною кампанією у двох провідних вищих навчальних закладах Кіровоградщини.

Протягом серпня 2008 року монітори ТО «ТОРО», проаналізували процес організації та роботу апеляційних комісій а також провели опитування членів приймальних комісій на предмет оцінки цьогорічної вступної кампанії. Під час опитування громадські спостерігачі спілкувались з головами приймальних комісій, відповідальними секретарями та їх заступниками. Опитування мало на меті визначити проблемні моменти організації та проведення вступної кампанії та вироблення рекомендацій щодо удосконалення вступної кампанії 2009 року.

На даний момент до участі у прес-конференції запрошені:

1. Віталій Іванович Завіна, заступник голови приймальної комісії КДПУ.

2. Володимир Анатолійович Онопа, заступник відповідального секретаря приймальної комісії КНТУ.

3. Володимир Бочаров-Туз, координатор проекту у м. Кіровоград

Нагадаємо, що протягом липня моніторингова група ТО «ТОРО», здійснювала громадське спостереження за вступною кампанією у Кіровоградському національному технічному університеті та Кіровоградському державному педагогічному університеті. У цей період предметом спостереження була робота приймальних комісій під час проведення конкурсу сертифікатів та зарахування до ВНЗ.

Володимир Бочаров-Туз зазначає, що між керівництвом КНТУ й КДПУ, з одного боку, та моніторинговою групою, з іншого, йшла конструктивна співпраця, завдяки чому громадські спостерігачі могли спостерігати за засіданнями приймальних комісій та отримали списки рекомендованих та зарахованих осіб до зазначених ВНЗ. Процедура проведення засідань приймальної комісії в обох внз була різною, але і там, і там гостро стояло питання великої кількості «пільговиків», які мають низький бал за результатами ЗНО (вони склали «гідну конкуренцію» абітурієнтам із золотою медаллю та високими балами). Наприклад, у педуніверситеті престижну спеціальність «Практична психологія» держ. форму навчання повністю «закрили» пільговики. Хоча, на спеціальність «математика», де надається 65 державних місць, але вона не користується високим попитом серед пересічних мешканців, подали документи всього 5–7 пільговиків...