весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 вересня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/9/2/za_uhilennja_vid_viiskovoyi_sluzhbi.htm
За ухилення від військової служби хлопець рік сидітиме у в'язниці! Цього року Кіровоградський об'єднаний міський військовий комісаріат направив до прокуратури міста справи для провадження кримінальних справ за ухилення від військової служби на двох призовників. Про це на сьогоднішній прес-конференції у міськвиконкомі повідомив Микола Тищенко, міський військовий комісар. За його словами дані громадяни не з'явилися до призовної дільниці для відправки до військових частин. За результатами роботи прокуратури та судів громадянин Романовський за ухилення від військової служби (неприбуття до призовної комісії та відправки до військової частини) на основі вимог ст. 335 КК України позбавлений волі терміном на 1 рік та утримання в колоні загального режиму. По другому ведеться слідство.

Пан Тищенко відмітив, що в його практиці така історія трапилася вперше, коли призовника позбавлено волі. «Він проміняв рік нормальної служби в армії на рік перебування у в'язниці, а скільки ще таких, хто ухиляється від свого обов'язку», - зауважив військовий комісар.

За словами Миколи Тищенка, причини ухилення від служби різні: обіцянки влади переформувати українську армію в професійну, погане матеріальне забезпечення недостатній авторитет сучасної армії та багато іншого. Таким чином цього року до війська були відправлені лише 187 чоловік, а викликалося 2 429 осіб. Частина не потрапила до війська за сімейними обставинами, частина у зв'язку із продовженням освіти, декого визнано непридатними до служби, але більшість просто не з'являється за викликом.