весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 вересня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/9/2/na_kogo_potribno_vchitisja_shob_stati.htm
На кого потрібно вчитися, щоб стати мером?! Успішний кар'єрний старт - навчання у будівельному технікумі, або робота слюсарем у підлітковому віці. Якщо раніше "кожна кухарка" могла керувати країною, то сьогодні біля керма не тільки держави, а й міст опиняються найчастіше юристи та економісти. У когорті ж мерів - здебільшого інженери та будівельники, так звані "технарі".

Освіту будівельника отримали колишні мери Вінниці Дмитро Дворкіс та Володимир Ваховський. Нинішній мер Вінниці Володимир Гройсман закінчив МАУП за спеціальністю юриспруденція.

"Технарі" при владі і в інших містах України. Зокрема, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус є випускником Вінницького політеху. Мер Львова Андрій Садовий має одразу декілька дипломів: технікуму радіоелектроніки та "Львівської політехніки". Мер Житомира Віра Шелудченко - за фахом інженер хімік-технолог, закінчила Київський інститут легкої промисловості. Міський голова Кіровограду Володимир Пузаков - інженер-механік. А ось очільник сусіднього Хмельницького Сергій Мельник - випускник кооперативного технікуму, а згодом - технологічного інституту за спеціальністю "Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності". І нехай психологи кажуть, що бухгалтер - це "жіноча" професія, зате чоловіки добиваються більшого успіху. Приклад - Віктор Ющенко, за фахом теж бухгалтер.

А що ж у нас на владному державному олімпі з професіями? Виявляється "фізики", "технарі" та "медики" не займають високих державних постів (за рідким винятком). Останнім відомим інженером-будівельником був Борис Єльцин. Наразі зірковий час для юристів та економістів. Саме на юристів вчилися свого часу Тонні Блер (в Оксфорді), Ніколя Саркозі (у паризькому інституті політичних наук, Сільвіо Берлусконі (у Міланському університеті), Володимир Путін та Дмитро Медведєв (у Ленінградському університеті). В Україні серед відомих політиків багато економістів та фінансистів. Юлія Володимирівна - економіст-кібернетик, Віктор Ющенко - бухгалтер і академік, Віктор Янукович - інженер-механік, професор і теж має докторську ступінь в галузі економіки. Але психологи вже зараз попереджають, невдовзі на світову арену прийдуть рейдери, журналісти і програмісти. Люди саме з цим родом занять матимуть шанс стати президентами, прем'єрами і канцлерами. А, відповідно, змістяться і акценти на рівні місцевої влади.

Джерело: Газета "МІСТО"