весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 серпня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/8/28/oleksandr_zhovna_vidteper_zasluzhenii.htm
Олександр Жовна відтепер "Заслужений діяч мистецтв України"! Автора популярних повістей і оповідань, за якими відзнято не один художній фільм, члена спілки кінематографістів України, нашого земляка Олександра Жовну знов відзначили, - повідомляє сайт КОДТРК .

Указом Президента України Віктора Ющенка за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток нашої держави почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєно письменнику і кінодраматургу Олександру Жовні. Крім цього, нинішнього року за вагомий внесок у вітчизняну літературу, Олександр Жовна став ще й лауреатом премії імені Володимира Винниченка газети «Народне слово».

Взагалі ж, новомиргородець Олександр Жовна, людина знана у письменницьких та кінематографічних колах. Його талант найвищим балом не раз оцінювало журі різноманітних літературних конкурсів. Письменник тричі виступав автором сценаріїв до фільмів знятих за власними творами. Всі вони - «Партитура на могильному камені», «Світла ніч» та «Секонд - хенд», вже побачили світ. У четвертому, «Маленьке життя» - він дебютував ще й як режисер – постановник та актор.