весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 серпня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/8/25/u_dolinskii_vstanovleno_memorialnu.htm
У Долинській встановлено меморіальну дошку лікарці-землячці! У місті Долинська кілька днів тому відкрили меморіальну дошку на честь видатної землячки, заслуженого лікаря України, Героя Соціалістичної праці Наталії Ленгауер, - повідомляє сайт КОДТРК .

Відкриття меморіальної дошки стало справжнім святом для мешканців Долинської, чимало з яких особисто відвідали подію. Серед присутніх були і працівники медичної галузі міста, адже Наталя Ленгауер довгий час очолювала Київську станцію швидкої медичної допомоги, яка під час її керівництва не тільки значно розширила свої підрозділи, а й стала базою для вивчення передового досвіду у всьому Радянському Союзі.

Меморіальну дошку виготовив відомий кіровоградський скульптор Віктор Френчко, а встановили її на приміщенні музею історії Долинського району. До речі, відомості про те, що Наталя Ленгауер є уродженкою міста Долинська, віднайшов саме працівник цього музею, працюючи в бібліотеках та архівах.

Пам'ять про Наталію Ленгауер повернулася до міста, де народилася, не тільки у вигляді меморіальної дошки. З нагоди сторіччя від дня народження було випущено марковані поштові конверти з її зображенням. На частину з них тут же було проставлено іменні штемпелі. У день відкриття пам'ятки такі конверти міг придбати кожен бажаючий, проте з часом вони стануть справжньою рідкістю і матимуть неабияку вартість для колекціонерів. Адже спецпогашення відбувається виключно з приводу визначних дат та пам'ятних подій. Саме такою для долинчан відтепер стане день народження уславленої землячки.Конверти із зображенням Наталії Ленгауер будуть дійсними для пересилання по всій території України. А меморіальна дошка на її честь стане справжньою прикрасою не лише для музею історії району, а й всього міста Долинська, де пам'ятають та цінують свої видатних земляків.