весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 серпня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/8/18/zemlyu_istorikokulturnogo_priznachennja.htm
Землю історико-культурного призначення - під забудову житлового будинку! За повідомленням прес-служби прокуратури Кіровоградської області органи прокуратури області провели перевірку додержання вимог законів щодо збереження, охорони, використання об'єктів культурної спадщини, земель історико-культурного призначення та інших категорій, на яких розміщені пам'ятки археології.

За результатами проведеної перевірки порушено три кримінальні справи, внесено 52 приписи і подань, порушено дев'ять дисциплінарних та адміністративних проваджень, пред'явлено два позови.

Виявлено факт неправомірності висновку державної землевпорядної експертизи за проектами відведення земель історико-культурного призначення. Так, Кіровоградський міжрайонний природоохоронний прокурор порушив кримінальну справу відносно службових осіб головного управління земельних ресурсів в області та службових осіб відділу охорони культурної спадщини, культури та туризму облдержадміністрації за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України, які надали завідомо незаконні висновки, у тому числі висновок державної землевпорядної експертизи, про можливість відведення земельної ділянки площею 0,1 га, що належить до земель історико-культурного призначення, у приватну власність для будівництва житлового будинку. Унаслідок цього державі нанесено збитків на загальну суму 439 тис. грн. Триває слідство.

До відома: По Кіровоградській області до державного реєстру нерухомих пам'яток України занесено 2362 пам'ятки історії.