весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 грудня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/12/30/jalinki_ukrayini_jaki_voni_naprikinci.htm
Ялинки України: які вони?! Наприкінці грудня в усіх обласних центрах відкрили головні новорічні ялинки. Про те, які ялинки височіють на головних площах країни, пише Газета по-українськи

Черкаси: Усі прикраси виготовлені з гірлянд, які світяться різними кольорами. Раніше підшукували одну велику ялинку, а два роки поспіль облаштовують на каркасі. На наступний рік тут хочуть купити штучну. На цю ялинку місто витратило 65 тисяч гривень!

Кіровоград: На відкритті головної ялинки міста Діди Морози пригощали усіх медовими пряниками. Цього року в місті вперше сконструювали штучну зелену красуню. Вона обійшлася у 106 тис. грн. Чиновники планують, що така слугуватиме щонайменше 10 років.

Рівне: Новорічній ялинці, яку встановили у Рівному, понад 75 років. Дерево привезли із Клеванського лісництва. Іграшки виготовляли діти — у садочках і школах. Чиновники провели конкурс на найкращу новорічну прикрасу. За перше та друге місця переможцям дарували торти, за третє — цукерки!

Одеса: Тут 17-метрову ялинку встановили на початку Приморського бульвару. У Новорічну ніч там працюватиме ресторан просто неба, який безкоштовно пригощатиме городян шампанським і солодощами. Обіцяють, що після бою курантів в Одесі співатиме зірка італійської естради Рікардо Фолі. У Новорічну ніч на площі що півгодини розігруватимуть романтичні подорожі. А між молодими сім'ями, які перебувають на квартирному обліку — розіграють квартиру. На майдані перед міськвиконкомом 2009 рік планує зустріти й міський голова Едуард Гурвіц із родиною!

Івано-Франківськ: Прикрашати ялинку міста запросили професійних дизайнерів. Гірлянди розвісили так, що вони світяться узорами вишиванок і змінюють колір що три хвилини!

Закарпаття: 25-метрова головна ялинка Закарпаття на Народній площі не коштувала ужгородцям ні копійки. Зелену красуню подарувало місту підприємство »Агроліс». Але святкуватимуть Новий рік закарпатці біля іншої ялинки — на площі Театральній. Там буде »Новорічне караоке», головним призом стане ноутбук. Опівночі над містом спалахне феєрверк!

Тернопіль: 15-метрова тернопільська ялинка нижча, ніж у минулі роки — тоді дерево було заввишки 20 м. Але цю голубу ялинку та ще п'ять менших, які встановили в усіх (!) мікрорайонах Тернополя, зрубали не у лісництві, а у самому місті. Дерева забирали з ділянок, де триває будівництво.

Луцьк: Тут вперше святкуватимуть Новий рік біля живої ялинки. Мерія відмовилася від привізної і прикрасила іграшками три ялинки, що ростуть на центральному майдані міста. Кожна ялинка заввишки 11 м. Вони ростуть на клумбі посеред Театрального майдану. Їх прикрашають 3 тис. скляних кульок, гірлянди та дерев'яні іграшки-обереги. Міський голова Богдан Шиба не приховує, що влада намагається заощадити міський бюджет Заміна традиційної лісової ялини на міську зекономила казні приблизно 30 тис. грн.

Вінниця: Каркас вінницької ялинки зробили на початку 1990-х за таким самим проектом, як у столиці. 20 років вінницька ялинка мала висоту 31 м. Цього року — 24 м.

Київ: У столиці встановили ялинку заввишки 35 м — із 450 маленьких деревець!!!