весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 грудня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/12/3/viter_stolit_klasichnu_ukrayinsku.htm
Вітер століть: Класичну українську поезію виконають рок-музиканти! Усі концерти відбудуться в культурних центрах вищих навчальних закладів Кіровограда, Кривого Рога, Херсона, Одеси, Сум, Харкова і Дніпропетровська і пройдуть безкоштовно. Публіка почує класику української поезії у виконанні рок-музикантів!

Українську націю називають «нація філософів та поетів». Адже саме вони, поети, спонукали українство до боротьби не тільки політичної, а й духовної — за самих себе, до самоусвідомлення себе як нації. Імена Тараса Шевченка, Лесі Українки, Павла Тичини, Богдана-Ігоря Антонича, Євгена Маланюка, Василя Стуса створили нас і заявили на весь світ про Україну.

Наскільки сьогодні потрібне справжнє поетичне слово молодому поколінню? В умовах не надто високого рівня сучасної музики, на жаль, усю модель поетичного слова спотворено і фактично знищено. Тому звернення до найкращих зразків української поезії є необхідним. А музична стилістика класичного року є саме тією формою, що повинна стати близькою та зрозумілою сучасній молоді. Українські рок-гурти «ТЕЛЬНЮК: Сестри» та «КОМУ ВНИЗ» вже давно та плідно працюють саме в цьому напрямкі. Музичне життя, яке вони подарували відомим ще зі школи віршам «Суботів» Тараса Шевченка чи «Досадонька» Лесі Українки, «Ворони» Олександра Олеся чи «Назавжди» Богдана-Ігоря Антонича, по-новому торкнулося сердець слухачів.

Про майбутню масштабну акцію, яка пройде з 8 по 17 грудня, докладніше читайте тут!