весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 грудня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/12/3/virobniki_oliyi_suttyevo_znizili_cini.htm
Виробники олії суттєво знизили ціни на свою продукцію! Реагуючи на вимогу Антимонопольного комітету України, найкрупніші виробники соняшникової олії знизили оптово-відпускні ціни на власну продукцію, виготовлену із сировини цьогорічного врожаю. Про це "Львівському порталу" повідомляє прес-служба АМКУ.

Зокрема, ТОВ «Кернел-Трейд» і ДП з ІІ «Сантрейд» – на 14% та ЗАТ «Пологівський олійно-екстракційний завод» – на 6,5%. Цю інформацію підтвердили і результати перевірок органів комітету.

Як показав моніторинг, внаслідок зниження оптовими підприємствами відпускних цін відбулося зменшення вартості олії, яка реалізовується в роздріб, зокрема під торговельними марками «Щедрий дар», «Чумак золота», «Олейна» та «Славія».

Відповідні перевірки територіальні відділення комітету здійснили як у великих центрах торгівлі – «АТБ», «Білла», «Велика кишеня», «Сільпо», «Фуршет», «Фора», «Фоззі» тощо, так і в супермаркетах, представлених лише в окремих регіонах.

Так, наприклад, вартість олії «Щедрий дар» знизилася на 29,3%: з 12,43 грн/л до 8,79 грн/л у Чернігові. На 10,8-15,8% ця продукція подешевшала у Вінниці, Дніпропетровську, Луганську, Рівному, Севастополі, Херсоні, Хмельницькому та Черкасах. Водночас, вартість олії «Чумак золота» зменшилася у Дніпропетровську на 17,2%: з 11,76 грн/л до 9,74 грн/л, а у Вінниці, Житомирі, Запоріжжі, Кіровограді, Луганську, Полтаві, Рівному, Севастополі, Херсоні та Чернівцях – на 9,2-15,7%. Найбільший показник зниження цін на олію «Олейна» зафіксовано в Полтаві – на 15,25%: з 10,29 грн/л до 8,7 грн/л. У Вінниці, Дніпропетровську, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Кіровограді, Львові, Рівному, Тернополі, Харкові, Херсоні, Хмельницькому та Черкасах зазначена продукція подешевшала на 10–14,5%. Зниження цін на олію «Славія» в Дніпропетровську, Житомирі, Запоріжжі, Харкові та Севастополі склало 7%, при цьому найнижчі ціни на цю олію встановлено в Тернополі – 8,51 грн/л.

Нагадаємо, 22 травня 2008 року ТОВ «Кернел-Трейд» та ДП з ІІ «Сантрейд», виконуючи рішення АМКУ, сплатили до державного бюджету 2 млн грн штрафу за монопольні зловживання із цінами в липні-серпні 2007 року.