весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 грудня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/12/11/ponad_10_tis_nashih_zemljakiv_pobuvali.htm
Понад 10 тис. наших земляків побували уядерному пеклі! 14 грудня в Україні вшановуватимуть учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Напередодні цієї дати у Кіровоградській міській раді Грамотами відзначили наших земляків, що брали участь у подоланні наслідків катастрофи, - повідомляє "Канал Кіровоград".

22 роки тому, 14 грудня 1986 – ого за рекордний термін, трохи більше ніж півроку, над четвертим блоком Чорнобильської АЕС був збудований об'єкт укриття. Аби накрити атомний могильник саркофагом і убезпечити людство від страшної дії радіоактивного випромінювання, на його будівництві щодня працювало близько 11 тисяч робітників. На сьогодні, величезної кількості тих, хто пройшов через усі кола ядерного пекла, вже не має серед нас.

Волею долі у епіцентрі ліквідації наслідків катастрофи опинились і понад 10 тисяч наших земляків. Їх внесок у найважливішу на той час справу, важко переоцінити. Нині, у переддень чергової річниці вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, керівництво обласного центру відзначило людей, які не шкодуючи свого здоров'я, рятували інших. Грамоти міської ради та виконавчого комітету а також міського військового комісаріату отримали члени організації Союз. Чорнобиль. України та благодійники, що постійно опікуються проблемами чорнобильців.