весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 грудня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/12/10/u_kirovogradi_vidkrilasja_vistavka.htm
У Кіровограді відкрилася виставка вишитих картин! Виставка вишивки та мальованих картин майстрині з Новгородки Лариси Зоріної відкрилась у Кіровоградському університеті розвитку людини "Україна". У роботах вишивальниці багато гумору, яскравих кольорів і мальовничої природи.

В уяві Лариси Зоріної - ціле село. Вона бачить його вулички, хатки, центр та базар. Вдень люди купують крам, ввечері збираються на вечорниці. А он там через хату святкують весілля, а через дві - хлопець залицяється до дівчини. Таке життєрадісне село оживає у роботах майстрині.

Як інформує "Всесвіт новин" у своїх роботах Лариса Зоріна змальовує і українську природу. Кетяги калини наливаються соком, над ставом гнуться верби, а мальовничі садки рясніють величезними червоними яблуками та грушами. Усю цю любов до українського села майстриня почерпнула ще у дитинстві.

Для того, щоб створити одну картину, Ларисі Зоріній потрібно від кількох місяців до кількох років, залежно від розмірів і вільного часу. Спочатку свій малюнок вишивальниця переносить на тканину. Далі нитками заливає великі площини – небо, траву, будинки, одяг, а вже потім переходить до деталей: оздоблює костюми, промальовує обличчя і рослини. Стібок наскільки дрібний, що у квітці видно кожну пелюстку. Робота вважається завершеною, коли усі контури обведені чорною ниткою.

Найбільше Ларисі Георгіївні подобається ілюструвати своїми картинами жартівливі українські пісні. Вони передають гумор, радість і щиру українську душу.

Хоч у творчому доробку вже майже сто картин, зупинятись на досягнутому вишивальниця не збирається. Говорить, що має величезний запас ідей. Адже жартівливих пісень, казок та обрядів, які вона ще не проілюструвала, у народній творчості багато.