весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 грудня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/12/10/a_vi_znayete_jak_vigljadaye_ukrayinska.htm
А ви знаєте, як виглядає українська жартівлива пісня на вишивці? Виставка вишивки та мальованих картин майстрині з Новгородки Лариси Зоріної відкрилась у Кіровоградському університеті розвитку людини «Україна». У роботах вишивальниці багато гумору, яскравих кольорів і мальовничої природи, - повідомляє "Канал Кіровоград".

В уяві Лариси Зоріної - ціле село. Вона бачить його вулички, хатки, центр та базар. Вдень люди купують крам, ввечері збираються на вечорниці. А он там через хату святкують весілля, а через дві - хлопець залицяється до дівчини. Таке життєрадісне село оживає у роботах майстрині.

У своїх роботах Лариса Зоріна змальовує і українську природу. Китяги калини наливаються соком, над ставом гнуться верби, а мальовничі садки рясніють величезними червоними яблуками та грушами. Усю цю любов до українського села майстриня почерпнула ще у дитинстві.

Одну картину Лариса Зоріна створює від кількох місяців до кількох років, залежно від розмірів і вільного часу. Спочатку свій малюнок вишивальниця переносить на тканину. Далі нитками заливає великі площини – небо, траву, будинки, одяг, і аж потім переходить до деталей: оздоблює костюми, промальовує обличчя і рослини. Стібок наскільки дрібний, що у квітці видно кожну пелюстку. Робота вважається завершеною, коли усі контури обведені чорною ниткою.

Найбільше Ларисі Георгіївні подобається ілюструвати своїми картинами жартівливі українські пісні. Вони передають гумор, радість і щиру українську душу.

Хоч у творчому доробку вже майже сто картин, зупинятись на досягнутому вишивальниця не збирається. Говорить, - має ще величезний запас ідей. Адже жартівливих пісень, казок та обрядів, які вона ще не проілюструвала, у народній творчості багато.