весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 листопада 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/11/7/vodogin_dniprokirovogradbandurivka.htm
Водогін "Дніпро-Кіровоград-Бандурівка": хто дасть більше? Прокуратура Олександрійського району порушила кримінальну справу відносно службових осіб Бандурівської сільської ради за фактом зловживання службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України), - повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

Перевіркою встановлено, що рішенням Олександрійської районної ради надано субвенцію з держбюджету місцевому бюджету Бандурівської сільської ради в сумі 175 000 грн. на будівництво водогону "Дніпро-Кіровоград-Бандурівка". Головним розпорядником коштів та замовником на проведення робіт визнано Бандурівську сільраду та створено тендерний комітет. Протоколом оцінки тендерних пропозицій сільради переможцем визнано одне із товариств, яке запропонувало кращі умови від інших учасників, а саме виконання робіт в кількості 1100 м., з вартістю за метр 173.58 грн..

Службові особи сільської ради в порушення вимог закону уклали з вказаним ТОВ договір підряду по проведенню будівництва водогону з визначенням вартості робіт на суму майже 175 тис. грн., без отримання висновку Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель.

Крім того, було підписано акт приймання виконаних підрядних робіт по виконанню товариством робіт в кількості 300 м. на суму майже 175 тис. грн., та згідно виписки державного казначейства щодо руху коштів виділених на будівництво водогону сільрада сплатила товариству кошти за виконання робіт у сумі 175 тис. грн.

Згідно акту ревізії працівників Олександрійського ОКРВ вказані порушення призвели до оплати за державні кошти робіт по будівництву водогону по ціні більшій, ніж передбачено тендерними документами на суму майже 122,5 тис. грн., що завдало тяжких наслідків державним інтересам.

Крім того, прокуратурою Олександрійського району провела перевірку згаданої сільської ради щодо законності використання суб'єктами господарювання земельних ділянок (паїв) померлих громадян та встановила наступне.

Службові особи Бандурівської сільради ухилились від виконання будь-яких дій, пов'язаних з подачею позовів до суду, з питань визнання відумерлої спадщини по земельним ділянкам (паям) померлих громадян, у яких правонаступники відсутні або не оформили право власності, та земельні ділянки яких у період з 2005-2007 р. р., відповідно до укладених договорів з власниками земельних часток (паїв) використовують сільськогосподарські підприємства району, чим спричинили недоотримання бюджетом сільської ради від несплати орендної плати за користування сільгосппідприємствами земельними частками померлих громадян, грошових коштів в сумі 29 тис.грн., що завдало державним інтересам істотної шкоди.

За вказаним фактом прокуратурою району відносно службових осіб Бандурівської сільської ради порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило державним інтересам істотної шкоди ( ч.1 ст. 364 КК України).

На даний час досудове слідство по кримінальним справам триває.