весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 листопада 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/11/27/pracivnik_to_toro_potrapiv_do.htm
Працівник ТО «ТОРО» потрапив до виправної колонії! Протягом приблизно двох годин громадські спостерігачі перебували на території Бучанської колонії №85 вивчаючи роботу установи з середини, критерієм оцінки роботи було дотримання прав, свобод та законних інтересів засуджених та працівників. Таку можливість отримали активісти неурядових організацій України завдяки участі в міжнародній програмі «Розвиток системи громадського контролю в Україні».

Відомо, що демократичний устрій держави передбачає якомога ширшу участь громадськості у процесі ухвалення та впровадження рішень а також контролю їх виконання. Завдяки механізмам такої участі громадяни мають можливість домагатися врахування їхніх потреб та реалізації своїх прав від носіїв обов'язків тобто представників публічної влади та їх інституцій. Тому можна стверджувати, що процеси громадської участі є доброю основою для якомога повнішого задоволення потреб громадськості. Навіть той її частини яка перебуває в установах кримінально-виконавчої системи.

Широкий спектр функцій щодо проведення громадського контролю в місцях позбавлення волі в Україні мають спостережні комісії, діяльність яких регламентується відповідним Положенням, Кримінально-виконавчим кодексом та іншими нормативно-правовими актами. Але незважаючи на надані законом повноваження спостережні комісії поки не можуть ефективно представляти інтереси суспільства в системі виконання покарань. Для вирішення проблеми Міжнародна організація консультативного статусу ІІ категорії при ООН та Раді Європи «Міжнародна Тюремна Реформа» спільно зі Всеукраїнським центром правової допомоги «Громадський захисник » проводять в Україні відповідну програму «Розвиток системи громадського контролю в Україні». Програма передбачає розвиток та зміцнення інститутів громадського контролю дотримання прав та свобод ув'язнених та працівників установ кримінально-виконавчої системи.

До участі в програмі були запрошені представники громадських організацій, спостережних комісій, громадських рад при органах державної влади та органах місцевого самоврядування які виявили бажання взяти участь в тренінгах та практичних стажуваннях задля підвищення навичок в здійсненні громадського контролю дотримання прав людини в пенітенціарних установах. Саме в рамках цієї програми було здійснено візит до БВК №85.

Слід зазначити, що Творче Об єднання «ТОРО» стало єдиним учасником програми з Кіровоградської області. Натомість, оскільки на прешому семінарі було представлено найкращі технології ведення громадського контролю досвідченими Російськими спостерігачами, було би не справедливо, якби інші організації Кіровоградщини не отримали доступу до найновішої та найактуальнішої інформації з проведення громадського контролю. Саме тому ТО «ТОРО" запрошує кожну організацію, зацікавлену в підвищенні власної спроможності у веденні ефективної діяльності, орієнтованої на потреби громади, звертатися до фахівців ТО «ТОРО» за необхідними консультаціями.
Адже хто ще допоможе нам стати більш успішними окрім нас самих, кажуть в «ТОРО» .