весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 листопада 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/11/24/persha_richnicja_navchalnovihovnogo.htm
Перша річниця навчально-виховного закладу для дітей-сиріт!
Рівно рік тому, у листопаді 2007-го, у Кіровограді розпочав роботу «Наш дім» - перший подібного типу навчально-виховний заклад для дітей-сиріт.

За інформацією сайту "весь Кіровоград" cтворювався він з ініціативи Управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськради та Благодійного фонду «Благополуччя за польською моделлю невеличкого сиротинця, повністю побудованого на індивідуальному підході до виховання. У такому дитбудинку перебувають не більше 15 осіб, які розподілені між вихователями, але не більше трьох дітей на кожного. Вихованці самостійно виконують щоденні побутові обов'язки: ходять до звичайної школи, готують їжу, прибирають, перуть.

«За цей рік діти помітно змінились, - з гордістю констатує директор «Нашого дому» Сергій Покидов. – Усі навчилися готувати, розпоряджатися власними коштами (у цьому допомагають спонсори), стали більш терпимими один до одного, кинули палити. Були проблеми з влаштуванням наших вихованців у школу, але завдяки директору ЗОШ №19 Юрію Шарову, який погодився прийняти дітей-сиріт, це питання вирішилося, і зараз вони навчаються на достатньо високому рівні. Також вихованці «Нашого дому» мають можливість відвідувати різноманітні спортивні секції і гуртки у місті.»

Але все одно не все так безхмарно, як може видаватися. Найбільша проблема, на яку нарікають «будівничі» «Нашого дому» - це відсутність нормативної бази для існування такого типу дитячих будинків. За офіційними документами, як заклад інтернатного типу, вони повинні, скажімо, мати у штаті кількох бухгалтерів, дієтсестер, кухарів, кастелянш, котрі у будинку, де самі вихованці повністю ведуть господарство, просто зайві; або виконувати усі, іноді навіть безглузді вимоги санепідемстанції тощо.

І до свого першого дня народження «Наш дім» вирішив провести тренінг «Реформування державної системи інтернатних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування: значний крок до захисту їхніх прав». В ході тренінгу будуть висвітлені питання схожості й відмінності державного утримання дітей та сімейних форм виховання, впровадження в Україні Державної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: досягнення та перспективи. особливості індивідуального планування у роботи з кожною дитиною. Адже якщо результати експерименту виявляться вдалими, приклад «Нашого дому» може стати зразком для реформування усієї інтернатної системи України.