весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 листопада 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/11/13/skoro_vsesvitnii_den_pamjati_zhertv.htm
Скоро Всесвітній день пам'яті жертв ДТП! 16 листопада «Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод». Мертві квіти, пам'ятники, приземкуваті хрести на узбіччі доріг… Бачимо їх і в містах, і поза ними. Трапляються такі місця, де таких вінків не один і не два. Україна перетворюється на цвинтар – таке враження складається, коли їдеш дорогами держави. І від побаченого мимоволі згадуєш народну приказку: «Всі дороги ведуть на цвинтар». Вони – нагадування нам, живим: будьте обережні, небезпека чатує скрізь!

За інформацією сайту «весь Кіровоград» нині в Україні, без перебільшення, щоденно можна оголошувати національний траур.
За останні п'ять років в Україні зареєстровано 173,2 тис. дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП), в яких загинуло майже 28 тис. і травмовано понад 191 тис. осіб. Щорічно в дорожньо-транспортних пригодах гине 5,2 - 6,0 тис. і отримують травми різного ступеня тяжкості 37 - 40 тис. осіб. Кожні 16 хвилин у державі трапляється дорожня пригода. Майже кожні 2 години гине людина, кожні 24 години – дитина. В середньому за добу в ДТП гине 14 і отримує травми різного ступеня тяжкості понад 100 осіб.

Як інформує Наталія Радул ВДАІ м. Кіровограда, більше 90 відсотків від загальної кількості смертельно травмованих - це особи працездатного віку. Число постраждалих у ДТП у декілька разів перевищує число постраждалих на інших видах транспорту. Статистика аварійності зростає прямо пропорційно кількості автотранспорту в державі.

За даними Державтоінспекції в обласному центрі з початку року сталося 3 063 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 130 і травмовано понад 704 осіб, 56 дорожньо-транспортних пригод з участю дітей, з них 65 травмовано, 4 загинуло.

Основними причинами цього є грубі порушення водіями Правил дорожнього руху і відчуття безкарності за скоєне.

Як бачите, позбавити наші дороги від жалобних вінків досить складно. Єдиний можливий спосіб – це максимально зменшити кількість загиблих в дорожньо-транспортних пригодах. А це вже залежить від самих водіїв!