весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 листопада 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/11/12/u_kirovogradski_shkoli_priishla_civilizacija.htm
У кіровоградські школи прийшла цивілізація! Протягом кількох днів цього тижня в кіровоградських ЗОШ № 2 (вулиця Колгоспна, 73) та ЗОШ № 21 (вулиця Берегова, 1) введені в експлуатацію дві сучасні міні-котельні, - повідомляє прес-служба Кіровоградської міської ради.

Замовником спорудження об'єктів виступило управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради. Як повідомив начальник управління Віктор Ксеніч, котельні вже протягом кількох тижнів забезпечують теплом та гарячим водопостачанням названі освітні заклади. Діяти вони розпочали з початку опалюваного сезону в пусконалагоджувальному режимі. Міні-котельні працюють автоматично.

Перехід на автономне теплозабезпечення закладів освіти є довгостроковою програмою і наступного року міська влада планує запустити в дію міні-котельню в ЗОШ №12, яка поки що опалюється вугіллям. В перспективі наступного року також зведення міні-котелень та обладнання автономних котлів в усіх дитячих садках , а також у тих загальноосвітніх навчальних закладах міста, де технічно можливе їх переведення на індивідуальне опалення.

Перевага прийнятих в експлуатацію міні-котелень шкіл перед централізованим опаленням у тому, що вони набагато економніші, а також абсолютно самодостатні. Тобто їх можна використовувати в тому режимі, який вважають за потрібне споживачі тепла. Окрім того, що котельні використовують мінімум газу, автоматично реагують на перебої з його постачанням, вони ще й не потребують постійної присутності в них операторів. Їх роботою управляють спеціалісти диспетчерських пунктів підприємств-експлуатаційників.