весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 листопада 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/11/10/kru_vstanovilo_finansovi_porushennja.htm
КРУ встановило фінансові порушення в сумі понад 100 мільйонів гривень!

Нещодавно у Кіровограді відбулося розширене засідання колегії контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області, де розглядалися підсумки роботи управління за 9 місяців 2008 року.

Під час колегії начальник управління Таліна Дзеркаль поінформувала про результати контрольно-ревізійної роботи за звітний період. А саме, доповіла, що протягом січня-вересня поточного року порушення фінансово-бюджетної дисципліни виявлено на 306 підприємствах, установах і організаціях, або у 98 %, на загальну суму понад 105,5 мільйонів гривень. У тому числі незаконні та не за цільовим призначенням проведені витрати, виявлена недостача коштів і матеріальних цінностей, а також недоотримані фінансові ресурси на загальну суму понад 32,5 млн.грн.

З них на 285 об'єктах встановлено незаконне і нецільове витрачання коштів і матеріальних цінностей, їх недостачі на загальну суму майже 26,4 млн.грн.

Внаслідок неправомірних дій окремих керівників з реалізації товарів, робіт і послуг за заниженими цінами, безоплатного надання в оренду природних і матеріальних ресурсів тощо, бюджетами усіх рівнів, бюджетними установами та організаціями, підприємствами втрачено доходи в сумі понад 6,1 млн.грн.

Результатом численних порушень положень нормативних актів, договірної та розрахункової дисципліни є також безпідставне завищення кредиторської заборгованості за розрахунками з фізичними особами на 1,3 млн.грн.

Внаслідок грубих порушень встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку об'єктами контролю всіх форм власності, в першу чергу державної, допущено заниження в обліку вартості активів та утворення лишків грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей на суму понад 50 млн.грн.

Загальна сума встановлених порушень вимог тендерного законодавства щодо оплати за державні кошти вартості товарів, робіт і послуг без проведення процедур закупівлі складає майже 4,5 млн.грн.