весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 жовтня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/10/28/apteki_kirovogradshini_povernulisja.htm
Аптеки Кіровоградщини повернулися до попередніх цін! В області не відбулося стрімкого та суттєвого підвищення цін на лікарські засоби, як це сталося в багатьох регіонах України. Більшість аптек Кіровоградщини не чекаючи перевірок контролюючих органів, виконали постанову Уряду і повернулися до попередніх цін на медикаменти, - повідомляє сайт КОДТРК .

Утім, на скільки довго ціни на медичні препарати утримаються на рівні перших днів жовтня, сказати важко. Адже вони напряму залежать від курсу американського долара. Поки що керівник державної інспекції з контролю за цінами в області Ігор Фурманов звітує про контрольований ринок лікарських засобів.

Вартість вітчизняних медичних препаратів в аптеках Кіровоградщини збільшилась майже на два з половиною відсотка, а от на закордонні злетіла до двадцяти восьми. Це підвищення відбулося за рахунок збільшення оптово-відпускних цін. Встановлені ж норми торговельних надбавок засвідчують, що все - в рамках закону.

Щоб і надалі аптеки не порушували дисципліни цін, в області працює спеціальна робоча група. До її складу увійшли представники поважних та впливових органів, які разом з держінспекцією проводять перевірки цінової ситуації в аптечній мережі.

Перевірки робочої групи триватимуть і в листопаді. Наступні пункти відвідин представників прокуратури, податкової інспекції СЕС та держінспекції лікарських засобів Ігор Фурманов не розголошує. Зате говорить про санкції до незаконослухняних аптекарів. Порушення цінової дисципліни їм загрожує суттєвими витратами - поверненням до державного бюджету різниці у цінах та штрафом у подвійному розмірі цієї суми.