весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 жовтня 2008 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2008/10/17/zhir_ta_olija_z_kirovogradshini_techut.htm
Жир та олія з Кіровоградщини течуть рікою? Обсяги експорту товарів у січні–серпні 2008р. становили 268 млн.дол.США, імпорту – 167 млн.дол., - повідомляє Головне управління статиситки в Кіровоградській області.

Перевага експорту над імпортом забезпечила позитивне сальдо зовнішньої торгівлі області.

Експорт товарів здійснювався до 59 країн cвіту, імпорт – з 54 країн. Ос-новними ринками збуту продукції області у січні–серпні 2008р. залишалися країни СНД, частка поставок до цих країн складала понад 60% загального обся-гу експорту області, в тому числі до Російської Федерації – 41%.

Сто тридцять п'ять підприємств області поставляли свою продукцію на експорт. Пріоритетними в експортних поставках були машини, устатковання, механізми, жири та олії тваринного та рослинного походження, продукція хімічної промисловості.

До країн Європейського Союзу підприємства області експортували 22% усіх товарів, головним чином, електричні машини, недорогоцінні метали, одяг текстильний.

Надходження товарів з Малайзії, Німеччини та Білорусі забезпечили майже половину загального обсягу імпорту області.

Основу товарної структури імпортних надходжень становили механічні та електричні машини, жири та олії тваринного та рослинного походження, продукція хімічної промисловості.