весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: афіша
Автор: Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва
Дата: 4 січня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/poster/2016/1/4/afisha_biblioteki_dlja_yunactva_411_sichnja_.htm
Афіша бібліотеки для юнацтва (4-11 січня)

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва запрошує кіровоградців на різноманітні заходи.

У святкові дні бібліотека працює у наступному режимі: 6 січня – з 9 до 17.00, 7 січня – вихідний, з 8 січня бібліотека працює у звичайному режимі.

4 січня у відділі популяризації книги працюватиме книжкова виставка «Різдво свято любові й прощення». Милосердя і прощення не повинні залишатися гарними словами, а мають сповнювати повсякденне життя. Чимало народних традицій, що сягають ще язичницьких часів, набули християнської символіки і несуть у собі християнські ідеали любові, прощення, щедрості, є яскравим свідченням української ментальності – працьовитості, гостинності, поваги до предків, відчуття святості родини, дбайливого господарювання. Увійдімо у добре свято з доброю книгою!

Січень – місяць пам’яті для кіровоградців. Саме у січні місто було звільнене від фашистської окупації. З 5 січня у відділі абонементу працюватиме книжкова виставка «Симфонія визволення (до Дня визволення Кіровограда від німецьких окупантів)». Колишній командир 95-ї гвардійської дивізії А. Олейников, наш земляк, згадує: «Ранок 5 січня видався морозним, зривалася хурделиця. Ось-ось мала початися артилерійська підготовка. А поки що – насторожуюча тиша. Німці взагалі не подають ознак життя. Це найбільше мене непокоїло. Чи не розгадав ворог нашого задуму? Чи не відвів війська з попереднього краю, щоб ми обрушили тонни снарядів на порожні траншеї, щоб потім зустріти наступаючих нищівним вогнем?

Вирішив провести розвідку боєм, аби гітлерівці зрозуміли це як початок наступу. Такий маневр удався. І коли грім артилерійської канонади сповістив про початок справжнього наступу, ворожі солдати були зненацька захоплені в траншеях. Мало хто з них уцілів після артилерійської підготовки». Ці та інші спогади, а також дослідження істориків будуть доступні для перегляду.

6 січня 2016р. виповнюється 80 років від дня народження Василя Марка – професора, викладача, автора сотень наукових публікацій та непересічної особистості. Його виступи були неоднозначними, але завжди проникними і жоден із слухачів не лишався байдужим. До цієї події у відділі абонементу буде оформлена книжкова виставка «Ключ до таїни слова Василя Марка (до 80 річчя від д.н.)», де будуть представлені власне роботи науковця, а також спогади колег та друзів.

Щорічно 22 січня Україна відмічає День Злуки або День Соборності України. По всій країні проходять урочистості та святкування з цього приводу. Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперій — і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва долучається до святкувань, і у відділі популяризації книги 11 січня з цього приводу буде оформлена книжкова виставка «День Соборності: урок єднання для поколінь (до Дня Соборності України)». На виставці будуть представлені підручники історії, художні твори та спогади безпосередніх учасників тих історичних подій.

11 січня о 14.20 відділ абонементу запрошує на літературно-музичну годину «Народні месники Кіровоградщини». Пізнавальний захід буде проведений у рамках урочистостей з приводу 72-ї річниці визволення міста від німецьких окупантів. Відвідувачі зможуть більше дізнатись про партизанський рух на території краю, учасників партизанських загонів, особливості боротьби в підпіллі та про життя Кіровограда після визволення.

11 січня у відділі абонементу працюватиме книжкова виставка «England known and unknown» (Англія відома
й невідома). Увазі знавців англійської мови та просто читачам будуть запропоновані твори англійських письменників, книги з описами особливостей англійських традицій, визначні місця Англії, а також історія та особливості україно-британських відносин.

Запрошуємо усіх небайдужих кіровоградців долучатися до Всеукраїнської програми збору та утилізації пластикових пляшок та кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів та їх частин для воїнів АТО. Акція відбувається за ініціативи благодійного фонду «ОВЕС». Пункт збору кришок з пластикових пляшок знаходиться на першому поверсі бібліотеки.

Триває всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна». Запрошуємо усіх кіровоградців долучатися до благодійності та передавати книги для військовослужбовців, що знаходяться в зоні АТО.

Час та дата проведення заходів може змінюватись. За докладною інформацією звертайтеся до обласної бібліотеки для юнацтва.: тел. 0954712767 Букач Тетяна Станіславівна – завідувач сектору соціокультурної діяльності; тел.0669 475 475 Зайцева Наталя – головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.

Адреса: вул. Декабристів 615.