весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: афіша
Автор: Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва
Дата: 21 січня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/poster/2016/1/21/afisha_oblasnoyi_biblioteki_dlja_yunactva_2125_sichnja.htm
Афіша обласної бібліотеки для юнацтва (21-25 січня)

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва запрошує на різноманітні заходи.

Цього року світ святкує 260-ліття Іога́нна Хризосто́ма Во́льфганга Амадéя Мо́царта – одного з найгеніальніших світових композиторів та віртуозів-музикантів. Як свідчили його сучасники, Моцарт мав феноменальний музичний слух, пам’ять та здібність до імпровізації. На відміну від своїх колег, митець не лише працював в усіх музичних формах, а й був у всіх них надзвичайно успішним. Більшість із його творів визнані шедеврами симфонічної, концертної, камерної, оперної та хорової музики. Разом із Гайдном і Бетховеном належить до найбільш видатних представників Віденської класичної школи. Його біографія, а особливо обставини ранньої смерті стали предметом чималих спекуляцій і суперечок, а також лягли в основу художніх домислів і міфів.

До цієї події з 23 січня у відділі мистецтв працюватиме книжкова виставка. На ній будуть представлені численні дослідження особистості Моцарта, а також художні твори, в основу яких покладені біографічні факти музичного генія.

24 січня з 12.00 до 15.00 відбудеться чергове засідання студії творчого настрою «фАРТ», на якому любителі жити творчо навчаться робити капронову ляльку. Для роботи будуть потрібні синтепон, колготки беж, клаптики тканин, нитки та клаптики декоративних тканин(мереживо, стрічки, фатін тощо). Більш детальний перелік необхідного для роботи та деталі можна дізнатися за телефоном 22-66-01.

До чергової річниці пам’ятної дати української історії – бою під Крутами – відділ популяризації книги з 25 січня запрошує на книжкову виставку. 29 січня 1918 року відбувся бій між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії та загоном київських курсантів і козаків з «Вільного козацтва», що загальною кількістю нараховував близько 400 людей. Бій тривав близько 5 годин і дозволив українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір. Цей договір став рятівним для молодої української державності. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала вигадками і домислами. У 2006 році на місці події встановлено пам’ятник.

Запрошуємо усіх небайдужих кіровоградців долучатися до Всеукраїнської програми збору та утилізації пластикових пляшок та кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів та їх частин для воїнів АТО. Акція відбувається за ініціативи благодійного фонду «ОВЕС». Пункт збору кришок з пластикових пляшок знаходиться на першому поверсі бібліотеки.

Триває всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна». Запрошуємо усіх кіровоградців долучатися до благодійності та передавати книги для військовослужбовців, що знаходяться в зоні АТО.

Час та дата проведення заходів може змінюватись. За докладною інформацією звертайтеся до обласної бібліотеки для юнацтва: тел. 0954712767 Букач Тетяна Станіславівна – завідувач сектору соціокультурної діяльності; тел. 066 9 475 475 Зайцева Наталя – головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.

Адреса: вул. Декабристів 615.