весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: політика
Автор: Весь Кіровоград
Дата: 9 червня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/politics/2016/6/9/zavtra_viznachimos_z_pereimenuvannjam_kirovograda.htm
Завтра визначимось з перейменуванням Кіровограда?

Депутати міськради мають офіційно озвучити своє ставлення до перейменування Кіровограда в Кропивницький, інакше перейменує Рада – як перейменує. Про це у коментарі для місцевих ЗМІ заявив народний депутат Костянтин Яриніч з «Солідарності», обраний до парламенту у Кіровограді.

Нагадаємо, відповідне голосування мало відбутись у Верховній Раді у минулий четвер, але було знову відкладене, саме в очікуванні рішення міської ради – стверджує нардеп.

- Була домовленість, в тому числі з Парубієм (спікером Ради, - Весь Кіровоград), я просив його не ставити питання до порядку денного, поки не пройде сесія міської ради. Саме її депутати є представниками громади, і якщо вони на сесії приймуть якесь рішення, я його беру, везу до Верховної Ради і, як народний депутат від міста, буду відстоювати, навіть якщо воно не буде збігатися з моєю особистою думкою. Якщо вони не приймуть ніякого рішення, то його логічно прийме Верховна Рада – яке прийме. Не може одне місто, навіть обласний центр, залишатися не декомунізованним – закон не має винятків, його потрібно виконувати. Ми можемо на цю тему спілкуватися в парламенті, на круглих столах, в громадських організаціях, але донести до центральної влади позицію ми можемо тільки за допомогою голосування депутатів міської ради. Іншого інструменту зараз у нас немає, - впевнений Яриніч.

На порядок денний засідання міської ради у минулу п’ятницю виносились три проекти рішення за його депутатськими запитами. Згідно них, міські обранці мали визначитись зі своїм ставленням до перейменування міста на Єлисаветград, Свято-Єлисавет та Кропивницький – саме ці три варіанти були у різний час ініційовані у Верховній Раді. Проте з огляду на зростання градусу напруги навколо питання Яриніч звернувся до міського голови Андрія Райковича з проханням залишити для розгляду лише питання стосовно постанови про Кропивницький.

- Сьогодні дуже складно довести деяким політикам, що, наприклад, Єлисавет – це не імперська, а українська, козацька назва. Хоча в 1918 році Михайло Грушевський разом з Володимиром Винниченком, Євгеном Маланюком були лобістами цього імені. Тем не менше, наші місцеві активісти, мабуть, вважають інакше. Це викликає зараз конфронтацію в Кіровограді. Можливо, пройде не один рік, а може, ми не так довго будемо чекати, перш ніж знову повернемося до історичної назви міста. Але сьогодні, щоб не розбурхувати населення і запобігти можливій відкритій конфронтації, я зняв розгляд питань по цих постановах. На порядку денному міськради залишилося одне рішення – про підтримку або не підтримку постанови ВРУ про перейменування в Кропивницький. У цьому є логіка – якщо в парламенті розглядається тільки одне рішення, винесене Комітетом, то міським депутатам варто було б дати своє бачення з цього питання. Я думаю, що через четвер (16 червня, - Весь Кіровоград) Верховна Рада повернеться до цього питання, - зокрема сказав Яриніч.

Нагадаємо, засідання сесії Кіровоградської міськради у минулу п’ятницю було зірвано – за чотири години депутати не змогли затвердити порядок денний. Була оголошена перерва. Засідання сесії має продовжитись завтра, 10 червня.