весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: політика
Автор: Андрій Трубачев
Дата: 9 квітня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/politics/2016/4/9/kirovograd_pereimenuyut_cherez_referendum.htm
Кіровоград перейменують через референдум?
Парламентарі готові дати шанс містянам самим вирішити резонансне питання перейменування Кіровограда. Про це повідомив народний депутат Андрій Павелко, спілкуючись з учасниками флешмобу на площі Героїв Майдану в присутності голів обласної державної адміністрації та обласної ради.

Відповідний проект закону зареєстровано у Верховній Раді ще біля місяця назад, серед його ініціаторів - кіровоградець Костянтин Яриніч, обраний народним депутатом мешканцями обласного центру по "мажоритарці".

Законопроект №4240 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми вирішення територіальною громадою питань місцевого значення" передбачає, що рішення про перейменування міст обласного значення, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму приймаються шляхом проведення місцевого референдуму.

Наразі йдеться лише про міста, чисельність мешканців яких наближена до 1 млн.громадян і більше, але після прийняття законопроекту у першому читанні до нього будуть внесені зміни, які дозволять застосувати запроваджувані ним норми до Кіровограда, - запевнив Яриніч, коментуючи законотворчу ініціативу для сайту Весь Кіровоград.

Його однопартієць Павелко з "Солідарності" завітав до обласного центру в четвер для проведення виїзного засідання Комітету ВРУ з питань державного бюджету. Біля півсотні містян пікетували захід, закликаючи нардепів дослухатись до їхньої думки у питанні перейменування Кіровограда. Пікантна деталь: серед членів бюджетного Комітета Ради - двоє обранців, чиї підписи стоять під проектом постанови про перейменування міста в Кропивницький. Це кіровоградець Олександр Горбунов, обраний до парламенту за списком "Народного фронту" Арсенія Яценюка, і представник "Батьківщини" Іван Крулько з Закарпаття, також "списочник". Жоден з нардепів, окрім Павелка, який головує у Комітеті, до учасників флешмобу не підійшов.Фото - Facebook тележурналіста Андрія Богдановича