весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: економіка
Автор: Весь Кіровоград
Дата: 21 червня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/economy/2016/6/21/ukrayinski_ridkisni_metali_pidut_pid_sud.htm
"Українські рідкісні метали" підуть під суд?
Цього тижня в Господарському суді Кіровоградської області має розпочатись слухання справи про припинення незаконних дій ТОВ "Українські рідкісні метали", якому обласна рада нещодавно погодила дозвіл на користуваня надрами Полохівського родовища літієвих руд у Маловисківському районі. Згідно інформації власних джерел сайту Весь Кіровоград, за даним фактом також розпочато кримінальне провадження. 

Згідно тексту ухвали господарського суду області від 6 червня, доступної у базі даних електронного реєстру судових рішень за посиланням, справа призначена до розгляду по суті. Перше засідання має відбутися у четвер, 23 червня. Позовачем виступило ТОВ "Укрлітійвидобування", яке свого часу також отримувало аналогічний дозвіл.

Суд вважає за необхідне витребувати від Кіровоградської обласної ради документи, на підставі яких нею розглядалось питання про погодження клопотання "Українських рідкісних металів". Також представників "Укрлітійвидобування" зобов'язано, зокрема, до 21 червня подати письмові обгрунтовані пояснення з приводу залучення до участі у справі третьої особи - Державної комісії України по запасах корисних копалин. 

З власних джерел, наближених до правоохоронних органів, сайту Весь Кіровоград стало також відомо, що у провадженні слідчого відділу перебувають матеріали карного провадження, розпочатого за заявою про вчинення незаконних дій посадовими особами ТОВ "Українські рідкісні метали". За інформацією джерела, справу відкрито за матеріалами скарги одного з депутатів обласної ради, у якій йдеться про те, що підприємство нібито шляхом обману заволоділо геологічною інформацією щодо Полохівського родовища літієвих руд, яка в подальшому і була подана на розгляд сесії. 

На даний момент слідче управління ГУ НП в області звернулося до керівництва обласної ради з проханням надати завірені копії відповідних документів, зокрема й список депутатів, які були присутніми на пленарному засіданні 20 травня 2016 року, та список депутатів, які проголосували за прийняття рішення "Про погодженя клопотання ТОВ "Українські рідкісні метали", - стверджує джерело.

Нагадаємо, вартість покладів Полохівського родовища літієвих руд оцінюють в десятки мільярдів гривень, а засновників ТОВ «Українські рідкісні метали», яке претендує на його розробку, пов’язують з полтавським та харківським криміналом. Інтереси фірми у Кіровоградській обласній раді лобіюють представники партії «Батьківщина», зокрема проект прийнятого 20 травня рішення про погодження клопотаня ТОВ вносив до зали депутат Юрій Кайдаш. "За" голосували також представники Радикальної партії, "Самопомочі" та УКРОПу.