весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: економіка
Автор: Сайт Кіровоградської ОДА
Дата: 29 вересня 2015 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/economy/2015/9/29/stan_napovnennja_derzhavnogo_ta_miscevih_byudzhetiv_oblasti_u_sichniserpni_potochnogo_roku.htm
Стан наповнення державного та місцевих бюджетів області у січні-серпні поточного року

Завдяки спільній взаємодії платників податків, органів місцевої влади та органів Державної фіскальної служби, у січні-серпні надходження до зведеного бюджету області склали 2 мільярди 187 мільйонів гривень, що на 21% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Про це поінформувала учасників апаратної наради в Кіровоградській обласній державній адміністрації в.о. начальника головного управління ДФС в області Тетяна Гавренкова.

Разом з тим, вона зазначила, що за період січня-квітня були проблеми з виконанням індикативних показників до державного бюджету. Але, починаючи з травня, тенденція наповнення держбюджету має позитивну динаміку. Як результат, доведений індикативний показник до загального фонду державного бюджету за 8 місяців виконано на 102,4%. Додаткові надходження склали 22 мільйони гривень, а до рівня минулого року – 269 мільйонів гривень.

В розрізі податків виконано показники по 10-ти платежах, у т.ч. по бюджетоформуючих, до яких належать, зокрема, податок на прибуток підприємств – 108,8% (додатково забезпечено 9,6 мільйона гривень), податок з доходів фізичних осіб – 109,3% (додатково 20 мільйонів гривень), військовий збір – 112,9% (10,6 мільйона гривень), рентна плата за користування надрами – 116% (13 мільйонів гривень).

Найбільш проблемним щодо виконання індикативного показника до державного бюджету є податок на додану вартість, тож запланований на січень-серпень обсяг надходжень виконано на 93% (недобір склав 24,4 мільйона гривень).

Однією з вагомих причин такої ситуації, зазначила Тетяна Гавренкова, є специфічна структура платників ПДВ на Кіровоградщині.

По-перше, наша область є сільськогосподарською. У загальній кількості платників 34,2% (або 1391) – це суб’єкти господарювання, які використовують спеціальний режим оподаткування і практично не сплачують податок до бюджету. Зокрема, за 8 місяців сільськогосподарськими підприємствами перераховано на спеціальні рахунки 818 мільйона гривень податку на додану вартість, що на 491,4 мільйона, або у 2,5 раза більше, ніж перераховано ПДВ до загального фонду державного бюджету всіма платниками області (326 мільйонів гривень).

По-друге, 163 платники області є експортоорієнтовані, а тому застосовують при реалізації нульову ставку ПДВ (за січень-серпень обсяг експортних операцій склав 4,8 мільярди гривень, або майже 20% загальної суми постачання на митній території України).

Ще одним проблемним питанням для нашої області є виконання індикативних показників по рентних платежах (рентна плата за користування надрами, рентна плата за спеціальне використання води, екологічний податок). Головні офіси основних платників (ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", філія Кременчуцької ГЕС ПАТ "Укргідроенерго") розташовані в інших регіонах України і сплачують податки не рівномірно (терміни нарахувань – лютий, травень, серпень та листопад). Крім того, індикативні показники по зазначених платежах заплановані в сумах, що перевищують надходження від реальної бази оподаткування.

Щодо стану наповнення місцевих бюджетів, то керівник фіскальної служби області зазначила, що протягом 8 місяців до бюджетів територіальних громад області надійшло 1 мільярд 262 мільйони гривень податкових платежів, що на 110,4 мільйона більше, ніж торік, і це при тому, що цього року розмір податку з доходів фізичних осіб до місцевих бюджетів зменшився до 75%.

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів забезпечено за рахунок нових податків, запроваджених радами на своїх територіях: акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (сума надходжень склала 90,8 мільйона гривень), єдиного податку платників 4-ої групи (сільгосптоваровиробники) – 56,9 мільйона та транспортного податку – 5 мільйонів гривень.

У вересні очікувані надходження до загального фонду державного бюджету складають 102,6 мільйона гривень, або 95,2% до індикативного показника. У повній мірі очікується забезпечити надходження по 9 платежах до держбюджету, зокрема з податку на прибуток, військового збору, податку з доходів фізичних осіб, рентної плати за користування надрами та інш.

Як і раніше, залишається проблема з податком на додану вартість. При цьому, зазначила Тетяна Гавренкова, прогнозований недобір по ПДВ очікується перекрити за рахунок перевиконання інших платежів.

Надходження до місцевих бюджетів у вересні, як і за січень-серпень, очікуються вищі від прогнозованих. За попередніми даними сума надходжень складе 160,9 мільйона гривень, або 108,7% до індикативного показника. Порівняно з минулим роком, темп зростання становить 107,7%

Завдання щодо обсягу доходів, затверджені місцевими радами, прогнозується забезпечити у вересні на 112,6%. Таким чином додаткові надходження складуть 18 мільйонів гривень.