весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: економіка
Автор: Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області
Дата: 9 лютого 2015 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/economy/2015/2/9/zbilsheno_rozmir_shtrafnih_sankcii_po_yedinomu_socialnomu_vnesku.htm
Збільшено розмір штрафних санкцій по єдиному соціальному внеску

Якщо раніше за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладався штраф у розмірі 10% від своєчасно несплачених сум, то у зв’язку зі змінами відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладатиметься штраф у розмірі 20% від своєчасно несплачених сум.

Тобто за порушення, вчинені до 31.12.2014 р. включно, фіскальні органи (органи доходів і зборів) застосовуватимуть фінансові санкції, передбачені п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону про ЄСВ, у розмірі 10% від своєчасно несплачених сум єдиного внеску незалежно від дати фактичної сплати.

За порушення, що виникли з 01.01.2015 р., накладатиметься штраф у розмірі 20% від своєчасно несплачених сум єдиного внеску.

Також додано нову штрафну санкцію за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності. Відтепер фіскальний орган за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з єдиного внеску накладає штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою (170 грн.).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом календарного року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом про ЄСВ (1020 грн.).