Введені логін і/або пароль є невірніми. Спробуйте, будь ласка, ще раз.
Перенаправлення...
rss
останні новини
головна новина
3 липня 2016 року

Протаса відпустили під заставу

 

... · далі
0

3 липня 2016 року
У Кіровограді дітей возив мотоцикліст, вміст алкоголю у крові якого перевищував норму в 15 разів... · далі
0
3 липня 2016 року

Кіровоградські копи знайшли напівпритомну дівчину з пакетом на голові

... · далі
0
2 липня 2016 року
Для екс-керівника Держсанепідслужби області просять арешт і заставу... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградські копи ганялися за ВАЗом, в якому знайшли гранату (ФОТО)

... · далі
0
2 липня 2016 року

На трасі  Знам’янка-Луганськ-Ізварине змінять рух транспорту 

... · далі
0
2 липня 2016 року
16-річний злодій з Олександрійського району обікрав спортсменів... · далі
0
2 липня 2016 року
Поблизу Петрового місцеві жителі натрапили на боєприпаси... · далі
0
2 липня 2016 року

За стрілянину житель Новоархангельська відсидить 3 роки 

... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградць забрав “Москвич” у п’яного водія 

... · далі
0
1 липня 2016 року

Копи ганялися за екс-мером Кіровограда (ФОТО)

... · далі
1

Дозвільна система Кіровограда
Кіровоградобленерго
останні новини
Новости Кино и ТВ
Загрузка...
Загрузка...
программа телепередач на сегодня

весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону медіа-группа Весь Кіровоград
066520513
головна
політика
економіка
суспільство
наука і культура
спорт і дозвілля
фотогалерея
афіша
кіровоград бізнес
журнал «ланруж»
прогноз погоди

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

гороскоп на сьогодні
курс валют
Курсы валют на PROext
6 жовтня 2015 року

Кіровоградщина – одна із лідерів з виділення землі учасникам АТО

Прес-служба Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області

Обласні та регіональні ЗМІ неодноразово повідомляли про те, що військовослужбовці, котрі захищають територіальну цілісність держави в зоні АТО, мають право безоплатно в порядку першочерговості приватизувати земельну ділянку згідно з встановленими чинним земельним законодавством нормами. Ініціатором цього стала Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, якою сьогодні проводяться заходи щодо виконання цього завдання.

Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Сергій Хоменко надав роз’яснення з цього приводу.

– Дійсно, соціальна ініціатива Уряду щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час набула неабиякого резонансу.

Президент України, підписавши відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу», прийняті Верховною Радою України 01.07.2014 року, надав статус учасника бойових дій усім військовослужбовцям, а також членам інших силових структур, які беруть участь в АТО на сході України.

Варто зазначити, що такі громадяни знаходяться під опікою держави та мають право на отримання встановлених законодавством пільг та компенсацій. Серед інших, їм надаються пільги в частині першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

- Яким нормативно-правим актом регулюється питання надання у власність земельних ділянок учасникам АТО?

- Виділення земельних ділянок громадянам України – учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції здійснюється в порядку ст. 118 Земельного кодексу України. Про першочерговий розгляд звернень таких громадян територіальними органами Держгеокадастру йдеться у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року.

Крім цього відповідно до витягу із протоколу № 90 засідання Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року з участю органів місцевого самоврядування здійснюється резервування земельних ділянок та їх відведення учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.

Керуючись постановою колегії Держгеокадастру України (жовтень 2014 р.) спільно із територіальними громадами визначені масиви земель державної та комунальної власності, придатні для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, особистого селянського господарства та індивідуального дачного будівництва, для подальшого надання учасникам АТО і членам їх сімей.

Отже, органи Держгеокадастру Кіровоградщини працюють в режимі максимального сприяння цій категорії населення в реалізації їх конституційного права на отримання землі.

- Які необхідні документи, аби людина могла заявити про свій намір – отримати земельну ділянку?

- За умови нереалізації дотепер свого права на безоплатну приватизацію земельних ділянок учасник АТО (члени його сім’ї) мають можливість здійснити це в порядку, передбаченому чинним земельним законодавством. Для цього захиснику Вітчизни (членам його сім’ї) необхідно звернутися до відповідної сільської (селищної), міської ради у випадку розташування бажаної земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва в межах населених пунктів. Якщо ж земельна ділянка сільськогосподарського призначення знаходиться за межами населених пунктів, слід звертатися до територіальних органів Держгеокадастру в області.

При цьому учасник АТО, крім заяви (клопотання) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, повинен надати органу, уповноваженому розпоряджатися земельними ділянками, графічні матеріали, на яких зазначено місце розташування земельної ділянки, та документ, що посвідчує його участь в АТО (посвідчення, довідку).

Наші фахівці провело відповідну роз’яснювальну роботу серед голів місцевих рад. Ми надали зразки заяв з переліком необхідних документів, доручили територіальним органам Держгеокадастру у районах області всіляко надавати допомогу при поданні таких заяв.

- З якими проблемами в цьому напрямку роботи доводиться стикатися?

- Передусім складнощі виникають у військовослужбовців (членів їх сімей) під час отримання необхідної інформації щодо вільних земельних ділянок, а також підтвердження ними свого статусу як учасника бойових дій. Наприклад, інколи у документах не вказується, що така особа перебувала в зоні проведення АТО, а зазначається інше місце дислокації.

Також чинним законодавством України не встановлено територіальних обмежень щодо реалізації громадянами свого права на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Тобто відсутні норми, у відповідності з якими такі особи мають право реалізувати правомочність на безоплатну приватизацію лише в межах визначеної адміністративно-територіальної одиниці (наприклад, в якій вони зареєстровані).

- Як обрати вільну земельну ділянку?

- Практика свідчить, що за звичайних умов людині, необізнаній в усіх нюансах кадастрової політики, нелегко знайти «вільну» земельну ділянку державної або комунальної власності. Перш ніж розпочинати цю роботу, варто визначитись з бажаним цільовим призначенням майбутньої земельної ділянки та у якому районі вона має бути розташована. А далі звернутися до територіального органу Держгеокадастру України/відділу містобудування та архітектури органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем розташування земельної ділянки.

- Які існують норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам?

- Відповідно до ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм, зокрема, земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в наступних розмірах: для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га; для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара.

- Яка існує процедура відведення земельних ділянок?

- Загалом надання фізичним особам земельних ділянок у власність шляхом приватизації здійснюється у порядку, визначеному ст. 118 ЗК України. Після надання громадянином, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації, необхідних документів, про які йшлося вище, у місячний строк розглядається клопотання і дається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову в його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін, але не більше 6 місяців.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держгеокадастру України, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, — із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.

Погоджений проект подається до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку (або мотивована відмова) виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

- Хто передає земельні ділянки у власність?

- Відповідно до частини першої статті 122 Земельного Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб. Головне управління Держгеокадастру у області відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.

- Які результати цієї роботи, що триває в області, можна сьогодні констатувати?

- Згідно з інформацією про зарезервовані територіальними органами Держгеокадастру земельні ділянки для передачі у власність учасникам антитерористичної операції на території Кіровоградської області тільки за серпень-вересень поточного року учасникам АТО надано дозволів на розроблення проектної документації на 782 земельні ділянки загальною площею майже 1500 га. Затверджено 928 проектів на отримання земельних ділянок у власність загальною площею майже 1584 га.

 

 

 

 

 

 

Кіровоградщина – одна із лідерів з виділення землі учасникам АТО

Обласні та регіональні ЗМІ неодноразово повідомляли про те, що військовослужбовці, котрі захищають територіальну цілісність держави в зоні АТО, мають право безоплатно в порядку першочерговості приватизувати земельну ділянку згідно з встановленими чинним земельним законодавством нормами. Ініціатором цього стала Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, якою сьогодні проводяться заходи щодо виконання цього завдання.
Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Сергій Хоменко надав роз’яснення з цього приводу.
– Дійсно, соціальна ініціатива Уряду щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час набула неабиякого резонансу.
Президент України, підписавши відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу», прийняті Верховною Радою України 01.07.2014 року, надав статус учасника бойових дій усім військовослужбовцям, а також членам інших силових структур, які беруть участь в АТО на сході України.
Варто зазначити, що такі громадяни знаходяться під опікою держави та мають право на отримання встановлених законодавством пільг та компенсацій. Серед інших, їм надаються пільги в частині першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
- Яким нормативно-правим актом регулюється питання надання у власність земельних ділянок учасникам АТО?
- Виділення земельних ділянок громадянам України – учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції здійснюється в порядку ст. 118 Земельного кодексу України. Про першочерговий розгляд звернень таких громадян територіальними органами Держгеокадастру йдеться у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року.
Крім цього відповідно до витягу із протоколу № 90 засідання Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року з участю органів місцевого самоврядування здійснюється резервування земельних ділянок та їх відведення учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.
Керуючись постановою колегії Держгеокадастру України (жовтень 2014 р.) спільно із територіальними громадами визначені масиви земель державної та комунальної власності, придатні для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, особистого селянського господарства та індивідуального дачного будівництва, для подальшого надання учасникам АТО і членам їх сімей.
Отже, органи Держгеокадастру Кіровоградщини працюють в режимі максимального сприяння цій категорії населення в реалізації їх конституційного права на отримання землі.
- Які необхідні документи, аби людина могла заявити про свій намір – отримати земельну ділянку?
- За умови нереалізації дотепер свого права на безоплатну приватизацію земельних ділянок учасник АТО (члени його сім’ї) мають можливість здійснити це в порядку, передбаченому чинним земельним законодавством. Для цього захиснику Вітчизни (членам його сім’ї) необхідно звернутися до відповідної сільської (селищної), міської ради у випадку розташування бажаної земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва в межах населених пунктів. Якщо ж земельна ділянка сільськогосподарського призначення знаходиться за межами населених пунктів, слід звертатися до територіальних органів Держгеокадастру в області.
При цьому учасник АТО, крім заяви (клопотання) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, повинен надати органу, уповноваженому розпоряджатися земельними ділянками, графічні матеріали, на яких зазначено місце розташування земельної ділянки, та документ, що посвідчує його участь в АТО (посвідчення, довідку).
Наші фахівці провело відповідну роз’яснювальну роботу серед голів місцевих рад. Ми надали зразки заяв з переліком необхідних документів, доручили територіальним органам Держгеокадастру у районах області всіляко надавати допомогу при поданні таких заяв.
- З якими проблемами в цьому напрямку роботи доводиться стикатися?
- Передусім складнощі виникають у військовослужбовців (членів їх сімей) під час отримання необхідної інформації щодо вільних земельних ділянок, а також підтвердження ними свого статусу як учасника бойових дій. Наприклад, інколи у документах не вказується, що така особа перебувала в зоні проведення АТО, а зазначається інше місце дислокації.
Також чинним законодавством України не встановлено територіальних обмежень щодо реалізації громадянами свого права на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Тобто відсутні норми, у відповідності з якими такі особи мають право реалізувати правомочність на безоплатну приватизацію лише в межах визначеної адміністративно-територіальної одиниці (наприклад, в якій вони зареєстровані).
- Як обрати вільну земельну ділянку?
- Практика свідчить, що за звичайних умов людині, необізнаній в усіх нюансах кадастрової політики, нелегко знайти «вільну» земельну ділянку державної або комунальної власності. Перш ніж розпочинати цю роботу, варто визначитись з бажаним цільовим призначенням майбутньої земельної ділянки та у якому районі вона має бути розташована. А далі звернутися до територіального органу Держгеокадастру України/відділу містобудування та архітектури органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем розташування земельної ділянки.
- Які існують норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам?
- Відповідно до ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм, зокрема, земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в наступних розмірах: для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га; для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара.
- Яка існує процедура відведення земельних ділянок?
- Загалом надання фізичним особам земельних ділянок у власність шляхом приватизації здійснюється у порядку, визначеному ст. 118 ЗК України. Після надання громадянином, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації, необхідних документів, про які йшлося вище, у місячний строк розглядається клопотання і дається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову в його наданні.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін, але не більше 6 місяців.
Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держгеокадастру України, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, — із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.
Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.
Погоджений проект подається до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку (або мотивована відмова) виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
- Хто передає земельні ділянки у власність?
- Відповідно до частини першої статті 122 Земельного Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб. Головне управління Держгеокадастру у області відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.
- Які результати цієї роботи, що триває в області, можна сьогодні констатувати?
- Згідно з інформацією про зарезервовані територіальними органами Держгеокадастру земельні ділянки для передачі у власність учасникам антитерористичної операції на території Кіровоградської області тільки за серпень-вересень поточного року учасникам АТО надано дозволів на розроблення проектної документації на 782 земельні ділянки загальною площею майже 1500 га. Затверджено 928 проектів на отримання земельних ділянок у власність загальною площею майже 1584 га.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Для того, щоб залишити коментар, ви повинні авторизуватися.